fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Zbiór narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych w zespołach przeciążeniowych i chorobowych narządów wisceralnych

 

Kurs Zbiór narzędzi diagnostycznych i  terapeutycznych w zespołach przeciążeniowych i chorobowych narządów wisceralnych przygotowuje terapeutów do diagnostyki i pracy terapeutycznej na strefach odruchowych poszczególnych narządów wewnętrznych, układów/systemów autoregulacji (rdzeniowo-motoryczny, mięśniowo-powięziowy, łącznotkankowy, wegetatywny, hormonalny, sensoryczny, emocjonalny i kognitywny) pacjentów cierpiących na schorzenia: ortopedyczne, neurologiczne, internistyczne i ginekologiczne.

Diagnostyka opiera się o ocenę: zmian skórnych, wzmożonej reaktywności motorycznej, naczyniowej i bólowej dermatomów (potliwość, dermografizm, gęsia skórka, piloerekcja – stroszenie włosów, etc.), dystrofii tkanki mięśniowo-powięziowej jak i kostnej z ich przyporządkowaniem do zespołów przeciążeniowych i chorób narządów wisceralnych.

Terapia składa się z chwytów manualnych jak też narzędziowych, których ściśle określone techniki oraz ich kolejność wykonania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania skali i kolejności bodźca terapeutycznego, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian, a często przyczyn chorobowych na drodze reakcji odruchowej. Terapia ta znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.

Diagnostykę i terapię stref odruchowych zapoczątkował w 1911 roku B. Barczewski w swojej książce „Praktyczny podręcznik masażu odruchowego”.

 

Kurs Zbiór narzędzi diagnostycznych i  terapeutycznych w zespołach przeciążeniowych i chorobowych narządów wisceralnych  - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu:

 

Terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena Instruktor

2-4.08.2024

Ruciane-Nida

4200,00zł

Robert Faryj

 

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do faktury