fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Instruktorzy

robertRobert Jan Faryj

jest z wykształcenia fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO międzynarodowym instruktorem modelu FDM, FDM Taping, FDM Ortho Sport, FDM Dzieci oraz FDM Limfologia. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.
   

Piotr Kostrzębski na stronę 2

      Piotr Kostrzębski

jest wykształconym fizjoterapeutą, terapeutą osteopatycznym, terapeutą manualnym i certyfikowanym przez IFDMO międzynarodowym instruktorem FDM oraz FDM NEURO. Prywatnie właściciel gabinetu OsteoMedical w Poznaniu. Jako pierwszy rozpoczął badania na temat wykorzystania FDM w leczeniu pacjentów z patologią napięcia mięśniowego w przebiegu chorób neurologicznych - szczególnie w neuropediatrii. FDM wykorzystuje do pracy z pacjentami neurologicznymi, szczególnie u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym z patologią chodu spastycznego. Jest również autorem szkoleń z zakresu badania, terapii manualnej i osteopatycznej, biomechaniki stopy a od końca 2014r. asystentem w szkoleniu KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa). Twórca i autor systemu szkoleń Globalnej Terapii Stopy.

 
Weronika Wróblewska na stronęWeronika Wróblewska

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, certyfikowaną przez IFDMO międzynarodową instruktorką modelu FDM, dyplomowaną terapeutką Mulligan Concept, Kinesio Taping z kilkuletnim doświadczeniem zdobytym w pracy klinicznej oraz podczas wielu szkoleń. Pracuje jako niezależna fizjoterapeutka ze szczególnym naciskiem na mobilizację i zwalczanie bólu modelem FDM, głównie z pacjentami ortopedycznymi. Pasjonuje się pracą manualną z pacjentem, docenia ogromny potencjał terapii powięziowej w procesie fizjoterapii. Dzięki własnemu doświadczeniu sportowca lekkiej atletyki przekazuje swoje umiejętności i wnosi je w życie sportowców jako terapeuta FDM.


Olek.1
Olek Boboshko

jest z wykształcenia fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO międzynarodowym instruktorem modelu FDM. W trakcie wielu swoich podróży ukończył kursy: Masaż tajski (Chiang Maj, Tajlandia), Akupunktura (Beijing, China; Taszkent, Uzbekistan), Yumeiho therapy (Moskwa, Rosja),
Soft manual techniques (Kiev, Ukraina), Deep Tissue massage (Lwów, Ukraina), Starosłowiański masaż brzucha (Moskwa, Rosja), Hirudotherapy course (Lwów, Ukraina). Slogan zyciowy: “Γηράσκω δαιεί πολλά διδασκόμενος! “- Σόλων (Ile żyje - zawsze dużo studiuję). Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej w Atenach (Grecja), pasjonuje się pracą manualną z pacjentem w zwalczaniu bólu modelem FDM.


Marcin Słota na stronęMarcin Słota

jest fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO międzynarodowym instruktorem modelu FDM, terapeutą PNF oraz terapeutą Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Oprócz pracy opartej w dużej mierze na modelu FDM jest szczególnie zainteresowany terapią wisceralną i pracą z obrzękami, a także przypadkami przewlekłymi, które wymagają wyjątkowej cierpliwości, wytrwałości i specjalistycznej wiedzy. Marcin Słota stale rozszerza swoje umiejętności, które czynią go specjalistą w terapii obrzęków, układu limfatycznego oraz powięzi wisceralnych. 

 

Piotr Kostrzębski na stronę 2

      Adam Kuna

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM oraz FDM Taping. Jest również terapeutą P-DTR, PNF, Mulligan Concept oraz certyfikowanym terapeutą Funkcjonalnego Treningu Motorycznego. Wiele lat pracy z pacjentem pozwoliło mu uwierzyć, że terapia tkanek miękkich połączona z ruchem jest rozwiązaniem dla zdecydowanej większości zaburzeń układu narządu ruchu. Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej AngitiaMed w Piszu. Oprócz modelu FDM interesuje się również piką nożną.

 


Marcin Słota na stronęTomasz Jeżowski

jest fizjoterapeutą z 16-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w urazach ortopedycznych, tapingu i limfologii, był jednym z prelegentów I Seminarium FDM online. Pod swoją opieką ma odnoszących sukcesy sportowców: Kamila Szeremetę, młodych bokserów Macieja Marchela i Artura Proksę, zawodników jiu-jitsu oraz młodą kadrę Jagiellonii Białystok. Prywatnie trenuje brazylijskie jiu-jitsu, Viet Vo Dao – wietnamską sztukę walki, w której ma czarny pas i uprawnienia instruktorskie.. 

 


Andrzej MyśliwiecAndrzej Myśliwiec

Dr hab. Andrzej Myśliwiec, profesor AWF Katowice, specjalista fizjoterapii, nauczyciel akademicki, pedagog specjalny, specjalista w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Wyższej Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Zastępca Dyrektora Instytutu Badawczo-Rozwojowego Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu, Kierownik Laboratorium Fizjoterapii i Fizjoprofilaktyki AWF Katowice. Prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska-Śląskie, Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Zastępca przewodniczącego Komisji ds. Kształcenia Przeddyplomowego i Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Prezes Specjalistycznego Centrum Fizjoterapii w Rybniku, członek Polskiej Akademii Nauk.


Marcin Słota na stronęPaweł Linek

Dr hab.Paweł Linek, pracuje na stanowisku Profesora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Obecnie kieruje Laboratorium Elastografii i Ultrasonografii Narządu Ruchu oraz przewodniczy sekcji Metod Obrazowania w Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Wizytujący badacz Uniwersytetu w Southampton. W tej chwili prowadzi grant finansowany z Narodowego Centrum Nauki, który dotyczy oceny zmian w obrazie ultrasonograficznym (grubości, sztywności) mięśni brzucha u młodzieży ze skoliozą, a także realizuje prace dotyczące wykorzystania ultrasonografii w badaniach układu oddechowego i narządu żucia. Jego główne zainteresowania obejmują poszukiwanie nowych możliwości wykorzystanie ultrasonografii obrazowej i elastografii fali poprzecznej w badaniach naukowych, a także propagowanie wykorzystania ultrasonografii obrazowej w codziennej pracy fizjoterapeuty. Jest autorem/współautorem ponad 50 prac publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych, a także zrecenzował ponad 80 prac dla uznanych czasopism medycznych – znamienita większość tych prac dotyczyła obrazowania ultrasonograficznego.