Robert Jan Faryj
Robert Jan Faryj - jest z wykształcenia fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO międzynarodowym instruktorem modelu FDM, FDM Taping, FDM Ortho Sport, FDM Dzieci oraz FDM Limfologia. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.
Weronika Wróblewska
mgr Weronika Wróblewska - jest z wykształcenia fizjoterapeutką, certyfikowaną przez GFDMO międzynarodową instruktorką modelu FDM, dyplomowaną terapeutką Mulligan Concept, Kinesio Taping z kilkuletnim doświadczeniem zdobytym w pracy klinicznej oraz podczas wielu szkoleń. Pracuje jako niezależna fizjoterapeutka ze szczególnym naciskiem na mobilizację i zwalczanie bólu modelem FDM, głównie z pacjentami ortopedycznymi. Pasjonuje się pracą manualną z pacjentem, docenia ogromny potencjał terapii powięziowej w procesie fizjoterapii. Dzięki własnemu doświadczeniu sportowca lekkiej atletyki przekazuje swoje umiejętności i wnosi je w życie sportowców jako terapeuta FDM.
Olek Boboshko
Olek Boboshko - jest z wykształcenia fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO międzynarodowym instruktorem modelu FDM. W trakcie wielu swoich podróży ukończył kursy: Masaż tajski (Chiang Maj, Tajlandia), Akupunktura (Beijing, China; Taszkent, Uzbekistan), Yumeiho therapy (Moskwa, Rosja), Soft manual techniques (Kiev, Ukraina), Deep Tissue massage (Lwów, Ukraina), Starosłowiański masaż brzucha (Moskwa, Rosja), Hirudotherapy course (Lwów, Ukraina). Slogan zyciowy: “Γηράσκω δ’ αιεί πολλά διδασκόμενος! “- Σόλων (Ile żyje - zawsze dużo studiuję). Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej w Atenach (Grecja), pasjonuje się pracą manualną z pacjentem w zwalczaniu bólu modelem FDM.
Marcin Słota
mgr Marcin Słota - jest fizjoterapeutą, certyfikowanym przez GFDMO międzynarodowym instruktorem modelu FDM, terapeutą PNF oraz terapeutą Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Oprócz pracy opartej w dużej mierze na modelu FDM jest szczególnie zainteresowany terapią wisceralną i pracą z obrzękami, a także przypadkami przewlekłymi, które wymagają wyjątkowej cierpliwości, wytrwałości i specjalistycznej wiedzy. Marcin Słota stale rozszerza swoje umiejętności, które czynią go specjalistą w terapii obrzęków, układu limfatycznego oraz powięzi wisceralnych.
Adam Kuna
mgr Adam Kuna - z wykształcenia jest fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM oraz FDM Taping. Jest również terapeutą P-DTR, PNF, Mulligan Concept oraz certyfikowanym terapeutą Funkcjonalnego Treningu Motorycznego. Wiele lat pracy z pacjentem pozwoliło mu uwierzyć, że terapia tkanek miękkich połączona z ruchem jest rozwiązaniem dla zdecydowanej większości zaburzeń układu narządu ruchu. Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej AngitiaMed w Piszu. Oprócz modelu FDM interesuje się również piką nożną.
Tomasz Jeżowski
mgr Tomasz Jeżowski - jest fizjoterapeutą z 16-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w urazach ortopedycznych, tapingu i limfologii, był jednym z prelegentów I Seminarium FDM online. Pod swoją opieką ma odnoszących sukcesy sportowców: Kamila Szeremetę, młodych bokserów Macieja Marchela i Artura Proksę, zawodników jiu-jitsu oraz młodą kadrę Jagiellonii Białystok. Prywatnie trenuje brazylijskie jiu-jitsu, Viet Vo Dao – wietnamską sztukę walki, w której ma czarny pas i uprawnienia instruktorskie..
Andrzej Myśliwiec
Prof. dr hab. Andrzej Myśliwiec - specjalista fizjoterapii, nauczyciel akademicki, pedagog specjalny, specjalista w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Wyższej Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Zastępca Dyrektora Instytutu Badawczo-Rozwojowego Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu, Kierownik Laboratorium Fizjoterapii i Fizjoprofilaktyki AWF Katowice. Prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska-Śląskie, Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Zastępca przewodniczącego Komisji ds. Kształcenia Przeddyplomowego i Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Prezes Specjalistycznego Centrum Fizjoterapii w Rybniku, członek Polskiej Akademii Nauk.
Paweł Linek
Prof. dr hab. Paweł Linek - pracuje na stanowisku Profesora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Obecnie kieruje Laboratorium Elastografii i Ultrasonografii Narządu Ruchu oraz przewodniczy sekcji Metod Obrazowania w Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Wizytujący badacz Uniwersytetu w Southampton. W tej chwili prowadzi grant finansowany z Narodowego Centrum Nauki, który dotyczy oceny zmian w obrazie ultrasonograficznym (grubości, sztywności) mięśni brzucha u młodzieży ze skoliozą, a także realizuje prace dotyczące wykorzystania ultrasonografii w badaniach układu oddechowego i narządu żucia. Jego główne zainteresowania obejmują poszukiwanie nowych możliwości wykorzystanie ultrasonografii obrazowej i elastografii fali poprzecznej w badaniach naukowych, a także propagowanie wykorzystania ultrasonografii obrazowej w codziennej pracy fizjoterapeuty. Jest autorem/współautorem ponad 50 prac publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych, a także zrecenzował ponad 80 prac dla uznanych czasopism medycznych – znamienita większość tych prac dotyczyła obrazowania ultrasonograficznego.
Mateusz Stefański
mgr Mateusz Stefański - przede wszystkim praktyk, wykonuje średnio 2100 wizyt rocznie w prywatnych gabinetach na Śląsku. Absolwent a obecnie również nauczyciel akademicki na AWF Katowice oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Twórca serii warsztatów dla fizjoterapeutów pt. „Fizjo z Pasją”. Przeprowadził łącznie kilkadziesiąt warsztatów, głównie z suchego igłowania, ale także z terapii manualnej tkanek miękkich, diagnostyki stawu kolanowego oraz ramiennego, kinesiotapingu, czy flossingu. Ponadto prowadzi również szkolenia nt. diagnostyki i terapii fizjoterapeutycznej w ramach projektu Fizjo-Learning. W swojej praktyce za najważniejszą uznaje diagnostykę, a potem na tej podstawie leczenie, którego suche igłowanie stanowi ważny element. Poza tym pracuje terapią manualną, terapią powięziową FM wg Stecco, a wszystko uzupełnia treningiem rehabilitacyjnym.
Aleksandra Bula
dr Aleksandra Bula - fizjoterapeutka, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu, od 2018 roku nauczyciel akademicki prowadzący przedmioty z zakresu ginekologii i położnictwa na Wydziale Fizjoterapii, obecnie asystent badawczo-dydaktyczny w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Członek trzech zespołów badawczych oraz koordynator projektu badawczego dotyczącego wpływu różnych form aktywności fizycznej na jakość życia, tolerancję wysiłkową i stabilność posturalną kobiet leczonych z powodu raka sutka.
Krzysztof Bystrzejewski
mgr Krzysztof Bystrzejewski - fizjoterapeuta, osteopata, absolwent międzynarodowej Szkoły Osteopatii (5- letniej): Flanders International College of Osteopathy. W latach 2020-2021 asystent w Flanders International College of Osteopathy a od 2021 roku asystent w Still Academy of Osteopathy. Doświadczony instruktor m.in.: Neurologia i Fizjologia w osteopatii; Stany ostre; Anatomia Palpacyjna; Patologia, semiologia i badanie kliniczne; HVLA - techniki manipulacji krótko-dźwigniowych; Integracja Osteopatyczna; Neurofizjologia bólu; Diagnostyka różnicowa i integracja - zajęcia kliniczne z pacjentami; GOT - techniki Global Osteopathy Treatment.
Maciej Stachurski
mgr Maciej Stachurski - fizjoterapeuta, który osiągnął pełnoletność w zawodzie, kilkanaście lat temu postanowił poświęcić się pracy z kobietami i rozpoczął edukację w kierunku uroginekologii, choć tej nazwy jeszcze nikt wtedy nie używał. Ukończył szereg szkoleń i kursów. Okleja, kłuje, haczykuje, manipuluje i strzela ze stawów. Pasjonuje się wykorzystaniem USG w terapii uroginekologicznej. Na codzień prowadzi prywatny gabinet w Kielcach. Prowadzi szkolenia z zakresu fizjoterapii uroginekolgicznej i USG, których jest autorem lub współautorem.
Aleksandra Kociuk
mgr Aleksandra Kociuk - absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalizuje się w rehabilitacji dna miednicy, instruktorka treningu ciążowego i poporodowego, nauczyciel akademicki. Zajmuje się przede wszystkim fizjoterapią kobiecą – opieką okołoporodową (terapia i trening), terapią blizn pooperacyjnych, terapią i treningiem dna miednicy, a także bólów kręgosłupa. Specjalizuje się w terapii zaburzeń w obrębie miednicy u mężczyzn, szczególnie pacjentów urologicznych.
W gabinecie wykorzystuje m.in. USG, EMG biofeedback, INDIBĘ, kinesiology taping, igłoterapię (dry needling), ale przede wszystkim własne ręce, umysł i serce
Prowadzi zajęcia grupowe: ciążowe, poporodowe, zdrowy kręgosłup oraz warsztaty dla kobiet.
Ewa Boniecka
mgr Ewa Boniecka - fizjoterapeutka uroginekologiczna, szkoleniowiec oraz certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją kobiet i mężczyzn z dysfunkcjami w obrębie dna miednicy. Prowadzi również treningi medyczne dla kobiet w ciąży i po porodzie. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu fizjoterapii, jak również przeprowadziła wiele szkoleń nt. fizjoterapii uroginekologicznej, między innymi w ramach projektu Fizjo- Learning. W swojej praktyce stawia na holistyczne podejście do terapii wykorzystując szeroki wachlarz metod fizjoterapeutycznych i osteopatycznych.
Tomasz Struzik
mgr Tomasz Struzik - magister fizjoterapii, dyplomowany chiropraktyk Praskiej Szkoły Terapii Manualnej wg Lewita, dyplomowany naturopata oraz igłoterapeuta. Doświadczony fizjoterapeuta manualny wykorzystujący w swojej pracy starannie wyselekcjonowane i skuteczne techniki pracy. Uczestnik, prowadzący i współprowadzący wielu kursów w obszarze terapii manualnej.
Paweł Dobrakowski
dr n. med. Paweł Dobrakowski - neurolog, magister psychologii oraz specjalista z zakresu elektroencefalografii. Kierownik Izby przyjęć Szpitala Joannitas w Sosnowcu oraz adiunkt w Instytucie Psychologii Humanitas.
Marcin Żak
mgr Marcin Żak - magister fizjoterapii, wykładowca akademicki i asystent naukowy w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Ziętka
Ewa Bartelmus
dr Ewa Bartelmus - doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej, magister fizjoterapii. Fizjoterapeutka z 19-letnim strażem pracy, Certyfikowany diagnosta i terapeuta SI wg Ayres. Wykładowca akademicki wspópracujący z pięcioma uczelniami i ośrodkami kształcenia z ponad 17-letnim doświadczeniem w kształceniu kard.
Alicja Affanasowicz
dr Alicja Affanasowicz - doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej, magister fizjoterapii. Fizjoterapeutka z 15-letnim strażem pracy, Certyfikowany terapeuta NDT - Bobath. Specjalistka w zakresii terapii niemowląt i dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, dysfunkcjami o podłożu neurologicznym, genetycznym oraz z wadami postawy w obrębie tułowia, kolan i stóp.