fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa i Powięziowa (KTPP) w obrzękach pourazowych, pooperacyjnych i chorobach zapalnych stawów

Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa i Powięziowa (KTPP) w obrzękach pourazowych, pooperacyjnych i chorobach zapalnych stawów


Opis kursu:  

Kurs prezentuje Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową i Powięziową, jako podstawową metodę w terapii obrzęku limfatycznego. KTPP obejmuje naukę Manualnego Drenażu Limfatycznego (MDL) w warunkach fizjologii jak i usuniętych węzłów chłonnych, bandażowania (kompresjoterapii) a także elementów pracy powięziowej, nieodzownej w procesie redukcji obrzęku. Część kursu, poświęcona powięzi jest częścią nową, wynikającą z połączenia doświadczeń w pracy z pacjentami obrzękowymi z istniejącą wiedzą o powięzi. Program zawiera więc techniki likwidacji blizn wysokobiałkowych i zwłóknień, naukę korekcji ułożenia powięzi powierzchownej, mobilizację blizn, redukcję powrózków, opracowanie troczków skórnych, będących barierą w odpływie chłonki. Omówione zostaną algorytmy postepowania terapeutycznego: zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, złamania, stany pooperacyjne, stany zapalne, dyskopatie i ostry dysk, dystrofia odruchowa, naderwania i zerwania więzadeł, terapia obrzęku reumatycznego kończyny górnej i dolnej, postępowanie w twardzinie, chorobie Sudecka, Fibromialgii, łuszczycowym zapaleniu stawów.

Dzięki temu praca ukierunkowana na redukcję obrzęku staje się wielopłaszczyznowa i obejmuje wiele elementów, których połączenie podnosi skuteczność terapeutyczną.


Wiedza z KTPP wykorzystywana jest z powodzeniem w terapii: obrzęków limfatycznych (pierwotnych oraz wtórnych po usunięciu węzłów chłonnych), obrzęków pourazowych, w niewydolności żylnej, obrzęków lipidowych, blizn (również po oparzeniach), przy terapii antycellulitowej i wielu innych.

 

Kurs Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa i Powięziowa (KTPP) w obrzękach pourazowych, pooperacyjnych i chorobach zapalnych stawów - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu KTPP:

 

Terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena Instruktor
20-23.06.2024 Chorzów 3 500,00zł Robert Faryj
24-27.10.2024 Gdańsk 3 500,00zł Robert Faryj

 

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.