• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Ortho Sport – FDM w ortopedii i urazach sportowych

Kurs specjalistyczny                      

FDM ORTHO SPORT
FDM w ortopedii i urazach sportowych

FDM ORTHO SPORT kurs ten kierowany jest do lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów oraz masażystów, którzy ukończyli szkolenie pierwszego poziomu. W trakcie szkolenia omówimy i przećwiczymy, na przykładzie kilku typowych schorzeń ortopedycznych sposób myślenia, zarządzania i terapii zgodnej z filozofią modelu FDM. W części poświęconej sportowi i traumatologii przybliżymy mechanizmy przeciążające tkankę, zaburzające jej regenerację, omówimy i poznamy technikę diagnostyki łańcuchowej, treningu i regeneracji układu powięziowego, pracy narzędziowej za pomocą "żebra" (z mazurskiego dębu) oraz tzw. TSO (terapię stref odruchowych). Jest to szkolenie które ma głównie na celu przybliżyć sposób myślenia modelem FDM.

Celem szkolenia jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu:

Lekarze ufają diagnostyce obrazowej, osteopaci doszukują się zaburzeń w odległych regionach ciała, a fizjoterapeuci i masażyści, choć pracują zazwyczaj z właściwą strukturą/tkanką, niestety nadal zbyt często używają niewłaściwych technik terapeutycznych. Zasada Pereta 80 / 20 , mówiąca o "kluczowych nielicznych i błahych licznych" jest bliska temu co obserwujemy w modelu FDM, gdzie dzięki prostej diagnostyce możemy dopasować do danego odkształcenia powięziowego właściwy bodziec i jego skalę. Czytanie mowy ciała, wywiad i opis bólu pacjenta pozwalają postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić skuteczną terapię.

Prawdziwa sztuka pracy metodą FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami – opiera się na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta.

Uczestnictwo w szkoleniu jest uwarunkowane:
-   ukończeniem szkolenia FDM Intensywny lub trzech szkoleń modułowych: FDM Moduł 1, FDM Moduł 2, FDM Moduł 3
-   posiadaniem minimum 3 miesięcy doświadczenia w pracy z modelem FDM

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM SZKOLENIA. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 

Termin szkolenia 26–29.07.2018 (czwartek–niedziela)
Miejsce szkolenia Pisz (Mazury)
Kadra szkoleniowa Robert Faryj
Organizator Angitia Sp. z o.o.
Cena szkolenia: 3000 zł

Kadra szkoleniowa

robertRobert Faryj

jest z wykształcenia fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem metody FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Skrypt szkoleniowy
  • Certyfikat międzynarodowy

Uczestnicy podczas szkolenia zapewnioną mają kawę, herbatę i słodko-owocowy poczęstunek. Będzie można się skoncentrować wyłącznie na nauce.

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów – i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na szkolenie

Skąd dowiedział/a się Pan/i o szkoleniu?


Dane do faktury

Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuję go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.