• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

Instruktorzy

 

Angitia Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem International FDM Organisation na rynek polski. Jako jednostka szkoleniowa osadzona w środowisku międzynarodowym pracuje z najlepszymi instruktorami polskimi i zagranicznymi. Wszyscy instruktorzy są akredytowani przez IFDMO.

INSTRUKTORZY IFDMO

robertRobert Jan Faryj

jest z wykształcenia fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

Więcej informacji na stronie:  IFDMO VIP-Profil

frankFrank Römer

Frank Römer jest fizjoterapeutą, praktykiem, osteopatą i autoryzowanym przez IFDMO  instruktorem FDM. Przez pięć lat pracował z atletami niemieckich Sił Powietrznych. Od 2004 prowadzi własną klinikę w Wolfenbüttel w Niemczech. W swojej praktyce wykorzystuje przede wszystkim metodę FDM w pracy z dziećmi i niemowlętami. Frank jest założycielem "Institut für Fasziale Osteopathie" (Instytut Osteopatii Powięziowej), którego celem jest popularyzacja techniki powięziowej. W roku 2012 założył organizację IFDMO (International FDM Organisation), której misją jest dbanie o najwyższy poziom nauczania modelu FDM. Jest również członkiem oraz założycielem Fascia Research Society. Jest autorem i wydawcą pierwszej książki szkoleniowej o modelu FDM, która w roku 2012 została przetłumaczona na język angielski a w 2013 na język polski.

Więcej informacji o Franku znajdziecie pod adresem:  www.phyos.de
IFDMO VIP-Profil

Robert SchleipDr Biol. Hum. Dipl.-Psych. Robert Schleip

Od 30 lat Rolferem oraz dyrektorem Fascia Research Projekt na Uniwersytecie Ulm. Jego rozprawa na temat kurczliwości układu powięziowego otrzymała prestiżową nagrodę medycyny mięśniowo szkieletowej im.  Władimira Janda. Dr R Schleip był głównym inicjatorem bardzo wartościowego Fascia Research Congress przy Harwardzkiej szkole medycznej w Bostonie jak też w 2009 w Amsterdamie i 2012 w Vancouver. Jest licencjonowanym nauczycielem metody Feldenkreisa, międzynarodowym instruktorem Rolfingu i dyrektorem European Rolfing Association.

Dalsze informacje o dr Robercie Schleip pod adresem: www.somatics.de

Patrick PfeiferPatrick Pfeifer

jest osteopatą, fizjoterapeutą oraz autoryzowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM. Od roku 2001 pracuje jako docent  w Lubeckiej szkole fizjoterapii. W roku 2006 założył placówkę szkoleniową PhysiOs. Od 2011 jest także docentem osteopatii parietalnej przy centrum szkoleniowym RehaStudy, Bad Zurzach w Szwajcarii. Pracuje jako osteopata we własnej przychodni osteopatii Ratzeburg w kooperacji z IMAGOTerapeuticum Salem. Interesuje się bardzo osteopatią biomechaniczną. W roku 2013 założył centrum szkoleniowe DIG ON.

Więcej informacji pod adresem:  www.physios.de

Dr. med. Sabine BleuelDr. med. Sabine Bleuel

jest lekarką ortopedii, traumatologii, chirurgii dłoni i sportowej. Jest autoryzowaną przez IFDMO instruktorką FDM, stosującą tą metodę na co dzień w życiu zawodowym. W latach 20032011 pracowała jako docent w szkole fizjoterapii w Augsburgu i Hamburgu. W roku 2011 opublikowała w piśmie Medycyna Manualna artykuł o terapii manualnej dłoni z wykorzystaniem modelu FDM, prowadzi prelekcje na kongresach medycyny sportowej. Od 2010 roku pracuje we własnej praktyce lekarskiej, a od roku 2012 jako lekarka w klinice Fleetinsel.

Więcej informacji na stronie:  www.klinik-fleetinsel.de, IFDMO VIP-Profil

Raimond IgelRaimond Igel

jest wykształconym pielęgniarzem, fizjoterapeutą i osteopatą oraz autoryzowanym przez IFDMO instruktorem FDM. Od 15 lat pracuje we własnym zakładzie fizjoterapii i osteopatii w Berlinie Zehlendorf. Jest licencjonowanym fizjoterapeutą sportu DOSB i członkiem sztabu medycznego niemieckiego związku lekkiej atletyki (DLV). Towarzyszy od 2004 roku czołowym atletom niemieckiego związku lekkiej atletyki na mistrzostwach europy, świata i na olimpiadach. Dzięki własnemu doświadczeniu sportowca wyczynowego (oszczepnik) przekazuje swoje umiejętności i wnosi je w życie sportowców  wyczynowych jako terapeuta  FDM. Tej tematyce poświęcił też swoją książkę „Lehrbuch der Osteopathie“ (Haug-Verlag).

Więcej informacji na stronie:  www.osteophysiomed.de

Dennis KrausDennis Kraus

jest fizjoterapeutą, praktykiem, osteopatą i certyfikowanym instruktorem FDM. Od 2005 roku prowadzi własną klinikę,  gdzie specjalizuje się w ortopedii, leczeniu bólu oraz treningu funkcjonalnym. W jego pracy oraz nauczaniu zauważyć można szczególne zainteresowanie  aktualnymi wynikami badań  z  dystorsji układu powięziowego. Dennis Krause jako starszy instruktor Kinesiology Taping  od 2005 roku prowadzi kursy na terenie Europy.  Jest asystentem  szkolenia  MT IFK (południowe Niemcy). Dodatkowo do jego praktyki i nauczania programów  e-lerningowych dla medycyny i zdrowia. 

Więcej informacji na stronie:  www.medicoach.de


Harry PijnappelHarry Pijnappel

jest fizjoterpeutą oraz autoryzowanym instruktorem IFDMO. Prowadził w Niemczech przez 14 lat gabinet rehabilitacji. Obok specjalizacji w sporcie i pediatrii pracuje od 1999 roku z elastycznymi plastrami. Od roku 2002 prowadzi szkolenia z zakresu Tapingu w różnych krajach Europy (Holandia, Niemcy, Belgia, Polska, Rosja) i bliskiego wschodu. W roku 2006 pojawiła się jego pierwsza książka "Podręcznik tapingu " która w chwili obecnej jest dostępna w kilku językach obcych. W roku 2011 założył " Tapingbase". Harry prowadzi i publikuje wiele badań z elastycznymi taśmami.

Więcej informacji na stronie: www.tapingbase.info, IFDMO VIP-Profil


Pierre ProkopPierre Prokop

jest fizjoterapeutą, praktykiem, sanitariuszem i certyfikowanym instruktorem FDM. Przez 14 lat zajmował się wyspecjalizowanymi jednostkami wojskowymi w Niemczech. Po okresie spędzonym w wojsku przeprowadził się do Sztokholmu, gdzie pracuje jako niezależny fizjoterapeuta ze szczególnym naciskiem na mobilizację oraz zwalczanie bólu metodą FDM. Trening funkcjonalny w szczególności Crossfit stanowią kolejne dziedziny, w których Pierre się specjalizuje i które z powodzeniem wykorzystuje do trenowania atletów na poziomie narodowym i międzynarodowym.

 

 
Klaus HerrmannKlaus Herrmann

jest fizjoterapeutą, osteopatą, terapeutą niekonwencjonalnym oraz autoryzowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM. Od 1999 prowadzi własny gabinet fizjoterapii i osteopatii. Prowadził drużynę hokeja na lodzie Scorpions w Hanowerze oraz młodzieżowy klub tenisowy w Dolnej Saksonii. Jako instruktor tapingu od 2007 szkoli fizjoterapeutów w Klubach Robinsona. Głównym obszarem zainteresowania jest praca z powięzią i bliznami.

 Riccardo MarchiDr Riccardo Marchi

jest wykwalifikowanym terapeutą, osteopatą i autoryzowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM. W 2001 zaczął pracę z ciałem, odkrywając jogę i masaż ajurwedyjski w czasie podróży po Indiach. Poznał wiele technik masażu w Indiach, Tajlandii i Londynie. Przez ostatnie lata pracował ze sportowcami szczebla narodowego i międzynarodowego. Mieszka i pracuje w Rzymie. Jego głównym obszarem zainteresowania jest praca nad bólem i postawą ciała. Jest twórcą metody „Powięziowej Stabilizacji Posturalnej” (Postural Fascial Balancing), której naucza we Włoszech.


   

Piotr Kostrzębski na stronę 2

      Piotr Kostrzębski

jest wykształconym fizjoterapeutą, terapeutą osteopatycznym, terapeutą manualnym i akredytowanym przez IFDMO instruktorem FDM oraz FDM NEURO. Prywatnie właściciel gabinetu OsteoMedical w Poznaniu. Jako pierwszy rozpoczął badania na temat wykorzystania FDM w leczeniu pacjentów z patologią napięcia mięśniowego w przebiegu chorób neurologicznych - szczególnie w neuropediatrii. FDM wykorzystuje do pracy z pacjentami neurologicznymi, szczególnie u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym z patologią chodu spastycznego. Jest również autorem szkoleń z zakresu badania, terapii manualnej i osteopatycznej, biomechaniki stopy a od końca 2014r. asystentem w szkoleniu KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa). Twórca i autor systemu szkoleń Globalnej Terapii Stopy.


Mathias BrachettiMathias Brachetti

jest fizjoterapeutą, terapeutą manualnym I masażystą z 30-letnim doświadczeniem oraz autoryzowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM. Jest równiez nauczycielem terapii manualnej. Przez 20 lat pracował w Akadamii Medycznej w Hanowerze (MHH), na wydziale rehabilitacji, a także w wielu medycznych uczelniach w Hanowerze jako wolny strzelec. W 2009 założył Akademię Terapii Manualnej w Hanowerze, w której pracuje do dziś. Zajmuje się również nawiązaniem współpracy ze Szewdzkim Stowarzyszeniem Fizjioterapii.

 


Adam Kuna 2Adam Kuna

z wykształcenia jest fizjoterapeutą, akredytowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM oraz FDM Taping. Jest również terapeutą P-DTR, PNF, Mulligan Concept oraz certyfikowanym terapeutą Funkcjonalnego Treningu Motorycznego. Wiele lat pracy z pacjentem pozwoliło mu uwierzyć, że terapia tkanek miękkich połączona z ruchem jest rozwiązaniem dla zdecydowanej większości zaburzeń układu narządu ruchu. Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej AngitiaMed w Piszu. Oprócz modelu FDM interesuje się również piką nożną.

 


weronika wroblewskaWeronika Wróblewska

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, akredytowaną przez IFDMO instruktorką modelu FDM, dyplomowaną terapeutką Mulligan Concept, Kinesio Taping z kilkuletnim doświadczeniem zdobytym w pracy klinicznej oraz podczas wielu szkoleń. Pracuje jako niezależna fizjoterapeutka ze szczególnym naciskiem na mobilizację i zwalczanie bólu modelem FDM, głównie z pacjentami ortopedycznymi. Pasjonuje się pracą manualną z pacjentem, docenia ogromny potencjał terapii powięziowej w procesie fizjoterapii. Dzięki własnemu doświadczeniu sportowca lekkiej atletyki przekazuje swoje umiejętności i wnosi je w życie sportowców jako terapeuta FDM.


Olek.1Olek Boboshko

jest z wykształcenia fizjoterapeutą, akredytowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM. Obecnie studiuje magistra rehabilitacji. W trakcie wielu swoich podróży ukończył kursy: Masaż tajski (Chiang Maj - Tajlandia), Akupunktura (Beijing – China, Taszkent - Uzbekistan), Yumeiho therapy (Moskwa - Rosja),
Soft manual techniques (Kiev - Ukraina), Deep Tissue massage (Lwów - Ukraina), Starosłowiański masaż brzucha (Moskwa - Rosja), Hirudotherapy course (Lwów - Ukraina). Slogan zyciowy: “Γηράσκω δαιεί πολλά διδασκόμενος! “- Σόλων (Ile żyje - zawsze dużo studiuję). Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej w Atenach (Grecja), pasjonuje się pracą manualną z pacjentem w zwalczaniu bólu modelem FDM.


slotaMarcin Słota

jest fizjoterapeutą, akredytowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM, terapeutą PNF oraz terapeutą Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Oprócz pracy opartej w dużej mierze na modelu FDM jest szczególnie zainteresowany terapią wisceralną i pracą z obrzękami, a także przypadkami przewlekłymi, które wymagają wyjątkowej cierpliwości, wytrwałości i specjalistycznej wiedzy. Marcin Słota stale rozszerza swoje umiejętności, które czynią go specjalistą w terapii obrzęków, układu limfatycznego oraz powięzi wisceralnych.

 

 INSTRUKTORZY IFDMO W HOSPITACJI


Ewa Wlodarczyk 3Ewa Włodarczyk

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, instruktorką KTP i FDM Limfologia, terapeutką FDM, jak również KTO, Anatomy Trains. Ważnym działem jej pracy są pacjenci z obrzękami. Obserwuje znaczną poprawę, stosując u nich terapię przeciwzastoinową. Stara się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w tej dziedzinie, jak również rozpowszechniać terapię przeciwobrzękową w środowisku medycznym. Ponadto pracuje z pacjentami ortopedycznymi. Najważniejsza w fizjoterapii jest dla niej praca manualna z pacjentem dlatego wykorzystuje terapie manipulacji powięziowych i zwalczania bólu modelem FDM.INSTRUKTORZY FDM TAPING

Adam Kuna 2Adam Kuna

z wykształcenia jest fizjoterapeutą, akredytowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM oraz FDM Taping. Jest również terapeutą P-DTR, PNF, Mulligan Concept oraz certyfikowanym terapeutą Funkcjonalnego Treningu Motorycznego. Wiele lat pracy z pacjentem pozwoliło mu uwierzyć, że terapia tkanek miękkich połączona z ruchem jest rozwiązaniem dla zdecydowanej większości zaburzeń układu narządu ruchu. Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej AngitiaMed w Piszu. Oprócz modelu FDM interesuje się również piką nożną.


INSTRUKTORZY KTP

robertRobert Jan Faryj

jest z wykształcenia fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

Ewa Wlodarczyk 3Ewa Włodarczyk

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, instruktorką KTP, terapeutką FDM, jak również KTO, Anatomy Trains.
Ważnym działem jej pracy są pacjenci z obrzękami. Obserwuje znaczną poprawę, stosując u nich terapię przeciwzastoinową. Stara się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w tej dziedzinie, jak również rozpowszechniać terapię przeciwobrzękową w środowisku medycznym. Ponadto pracuje z pacjentami ortopedycznymi. Najważniejsza w fizjoterapii jest dla niej praca manualna z pacjentem dlatego wykorzystuje terapie manipulacji powięziowych i zwalczania bólu modelem FDM.

 Ania KwietniewskaAnia Kwietniewska

z wykształcenia jest fizjoterapeutką, instruktorką z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), terapeutką FDM oraz certyfikowaną specjalistką treningu funkcjonalnego (FMS). Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Krakowie i Bielsku-Białej. Ukończyła dodatkowo szkolenia podyplomowe: Terapia PNF, kształtowanie motoryczne w ujęciu funkcjonalnym. Jest także instruktorem narciarstwa.

 

 

INSTRUKTORZY FDM LIMFOLOGIA

robertRobert Jan Faryj

jest z wykształcenia fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

Ewa Wlodarczyk 3Ewa Włodarczyk

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, instruktorką KTP, terapeutką FDM, jak również KTO, Anatomy Trains.
Ważnym działem jej pracy są pacjenci z obrzękami. Obserwuje znaczną poprawę, stosując u nich terapię przeciwzastoinową. Stara się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w tej dziedzinie, jak również rozpowszechniać terapię przeciwobrzękową w środowisku medycznym. Ponadto pracuje z pacjentami ortopedycznymi. Najważniejsza w fizjoterapii jest dla niej praca manualna z pacjentem dlatego wykorzystuje terapie manipulacji powięziowych i zwalczania bólu modelem FDM.

 

INSTRUKTORZY FAST

Marek Kuna na stronęMarek Kuna

z wyksztalcenia jest fizjoterapeutą. Terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport oraz Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Praca z ciałem pozwoliła mu szerzej spojrzeć na problemy związane z układem ruchu. Główną uwagę przywiązuję do globalnej pracy z pacjentem, tak aby jak najszybciej przywrócić mu pełną swobodę poruszania się. Na co dzień pracuje ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej w Gdańsku.

 

Paweł Szuba na stronęPaweł Szuba

z wyksztalcenia jest fizjoterapeutą. Terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport, Anatomy Trains. Zajmuje się fizjoterapią ukierunkowaną na funkcjonalność i leczenie ruchem, przygotowaniem motorycznym oraz pracą na łańcuchach powięziowych. Wieloletnia praca w klubach sportowych oraz indywidualna praca ze sportowcami dała szerokie spojrzenie na dysfunkcje powięziowe w różnych dyscyplinach sportowych. Na co dzień pracuje ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej w Gdańsku.

 

 

jest wykształconym fizjoterapeutą, terapeutą osteopatycznym, terapeutą manualnym i akredytowanym przez IFDMO instruktorem FDM oraz FDM NEURO.

Prywatnie właściciel gabinetu OsteoMedical w Poznaniu. Jako pierwszy rozpoczął badania na temat wykorzystania FDM w leczeniu pacjentów z patologią napięcia mięśniowego w przebiegu chorób neurologicznych - szczególnie w neuropediatrii. FDM wykorzystuje do pracy z pacjentami neurologicznymi, szczególnie u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym z patologią chodu spastycznego. Jest również autorem szkoleń z zakresu badania, terapii manualnej i osteopatycznej, biomechaniki stopy a od końca 2014r. asystentem w szkoleniu KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa). Twórca i autor systemu szkoleń Globalnej Terapii Stopy.