fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Nowe kursy

Wykorzystanie USG w codziennej pracy fizjoterapeuty

Badanie za pomocą ultrasonografii jest bezinwazyjną metodą, pozwalającą na bieżące monitorowanie stanu tkanek miękkich. USG może być wykonywane zarówno podczas spoczynku, jak i ruchu, co umożliwia dynamiczną ocenę zachowania struktur względem siebie, monitorowanie rezultatów prowadzonej terapii oraz korygowanie dotychczas stosowanych metod. Dzięki obrazowaniu wybranych obszarów ciała, fizjoterapeuta może bardzo precyzyjnie ocenić postępy pacjenta podczas rehabilitacji.

Umiejętność wykorzystania ultrasonografii umożliwia również lepsze zrozumienie wyników badania USGwykonanego przez lekarza ortopedę.

WIĘCEJ >

 

Kompleksowa opieka nad pacjentem bariatrycznym

Kurs Kompleksowa opieka nad pacjentem bariatrycznym ma na celu pokazanie, jak osiągnąć lepsze efekty terapeutyczne łącząc współpracę dietetyka i fizjoterapeuty - od wprowadzenia bezpiecznej aktywności fizycznej (elementy treningu medycznego), postępowania z zakresu fizjoprofilaktyki oraz reedukacji pacjenta, zwrócenie uwagi na jego dożywienie do czasu operacji, po postępowanie około operacyjne i wiele lat po zabiegu. Pacjent prowadzony kompleksowo podchodzi do operacji w znacząco lepszej wydolności fizycznej i metabolicznej, a to bezpośrednio wpływa na czas trwania operacji, czas anestezji, procesy gojenia oraz znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań, a to rzutuje na kolejne etapy leczenia.

WIĘCEJ >

 

Kompleksowa opieka nad pacjentem z nadmierną masą ciała

Kurs Kompleksowa opieka nad pacjentem z nadmierną masą ciała ma na celu pokazanie, jak prawidłowo prowadzić terapię osób borykających się z nadmierną masą białą, minimalizując ryzyko wystąpienia kontuzji, przeciążenia, niedożywienia, zaostrzenia chorób współistniejących. Niezwykle istotne jest połączenie dietetyki z fizjoterapią, gdyż dzięki temu można się spodziewać najlepszych efektów terapii.

WIĘCEJ >

 

Kompetencje cyfrowe fizjoterapeuty w tworzeniu oraz świadczeniu nowoczesnych usług dla pacjentów

Tematyka kursu została opracowana na bazie wieloletnich doświadczeń praktyków z zakresu prawa, marketingu oraz zarządzania w służbie zdrowia. Autorzy kursu za cel postawili sobie stworzenie kompleksowego narzędzia do wsparcia w efektywnym zarządzaniu placówką lub gabinetem fizjoterapeutycznym.

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się rozwojem dużej placówki fizjoterapeutycznej, jednoosobowego gabinetu czy planujesz otwarcie własnej placówki, wszystkie one wymagają holistycznego spojrzenia. Zapewnienie zrównowaŻonego rozwoju możliwe jest jedynie dzięki wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań i usprawnień szczególnie istotnych z punktu widzenia odbiorcy usługi medycznej.

WIĘCEJ >