fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Kompleksowa diagnostyka i terapia w wadach postawy ciała u dzieci - CUTE

KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA I TERAPIA W WADACH POSTAWY CIAŁA U DZIECI - CUTE


Opis kursu:  

Kurs Kompleksowa diagnostyka i terapia w wadach postawy ciała u dzieci CUTE jest holistycznym podejściem do zagadnień związanych z rozwojem postawy ciała i jej ewentualnych zaburzeń w wieku rozwojowym. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych analizowana jest ontogeneza rozwoju postawy. Prześledzone zostaną wpływy fizyczne, emocjonalne, biomechaniczne, które w istotny sposób wpływają na napięcie mięśniowe i organizację poszczególnych układów ciała. Krok po kroku przykładamy lupę do kolejnych partii ciała, które w wadach postawy mają tendencje z jednej strony do nadmiernego wydłużenia i osłabienia mięśni, z drugiej do skrócenia i ograniczenia zakresu ruchu. Podczas kursu zostanie zaprezentowany wachlarz ćwiczeń mających charakter profilaktyczny oraz ćwiczeń, które pełnią już konkretną funkcję korekcyjną.


Kurs realizowany jest w dwóch przedziałach. Pierwszy diagnostyczny zorientowany na wykrywanie lokalnych i globalnych dysfunkcji aparatu ruchu, które wpływają na powstawanie wad postawy ciała. W tym miejscu zostaną wykorzystane narzędzia do przeprowadzenia zobiektywizowanych badań posturologicznych, które w dalszej części kursu uczestnik będzie mógł przećwiczyć na drugim kursancię oraz co istotne na pacjentach z wadami postawy ciała w różnym wieku.

Drugi przedział- terapeutyczny prowadzony w duchu konceptu neurorozwojowego z użyciem technik manualnych dobranych zgodnie z potrzebami i wiekiem dziecka oraz ćwiczeń stabilizacyjnych, poprawiających mobilność, korekcyjnych, które nie tylko zabezpieczą dziecko przed pogłębieniem wady, lecz również pozwolą zredukować te istniejące. Na tym etapie z uczestnikami podejmujemy temat programowania postępowania CUTE w domu. Przedstawiamy wnioski z pozyskanego wywiadu i na ich podstawie budujemy strategię poprawy postawy ciała. Kurs umożliwia usystematyzowanie aktualnych trendów w postępowaniu diagnostycznym i terapeutycznym w wadach postawy ciała w oparciu o Evidence Based Medicine. Jest to istotne z poziomu skuteczności zastosowanych algorytmów oraz daje możliwość sprawnego monitoringu pacjenta.

Kurs skierowany jest do fizjoterapeutów, nauczycieli wychowania fizycznego, którzy z wadami postawy ciała u dzieci chcą popracować w sposób holistyczny, zintegrowany. Przygotowując pacjenta mentalnie, fizycznie, poprawiając jego samoświadomość. Komentarzem zostanie również zaopatrzony aspekt pracy z wadami postawy ciała u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz dzieci z obniżonym poziomem zdolności intelektualnych. Podniesienie kompetencji praktycznych jest głównym zadaniem modelu CUTE.

 

Kompleksowa diagnostyka i terapia w wadach postawy ciała u dzieci - CUTE - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu Kompleksowa diagnostyka i terapia w wadach postawy ciała u dzieci - CUTE:

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Pozostałe terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena Instruktor

28-29.09.2024 - I zjazd

19-20.10.2024 - II zjazd

Chorzów  3 200,00zł

dr Ewa Bartelmus
dr Alicja Affanasowicz

 

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.