fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Wykorzystanie USG w fizjoterapii uroginekologicznej

Kurs Wykorzystanie USG w fizjoterapii uroginekologicznej przeznaczony jest dla fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii, którzy pracują, bądź planują pracę w dziedzinie fizjoterapii uroginekologicznej oraz dla wszystkich fizjoterapeutów wykorzystujących USG w codziennej pracy. W trakcie jego trwania uczestnicy poznają sposób działania urządzenia USG oraz zasady obsługi i wykonywania badania przy jego użyciu.

Uczestnicy kursu poznają anatomię prawidłową oraz patologiczną badanych obszarów - miednicy mniejszej i powierzchni brzucha. Nauczą się oceniać mięśniówkę brzucha, kresę białą, przepuklinę pępkową. Obserwować zależności jakie występują między nimi wraz z oceną kresy zarówno w ciąży, jak i po ciąży.

W trakcie trwania kursu uczestnicy wykorzystają USG do prawidłowego obrazowania narządów miednicy mniejszej, rozejścia spojenia łonowego oraz mięśnia dnia miednicy. Istotnym elementem kursu jest nauka współpracy z pacjentem, wykorzystując zjawisko sonofeedbacku. Dzięki temu uczestnicy nabywają umiejętność pracy z pacjentem uroginekologicznym bez potrzeby wykonywania badań per rectum i per vaginum.

Ukończenie kursu pozwala na samodzielną pracę z aparatem USG w codziennej praktyce fizjoterapeuty uroginekologicznego.

 

Wykorzystanie USG w fizjoterapii uroginekologicznej - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu Wykorzystanie USG w fizjoterapii uroginekologicznej:

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena Instruktor

28-29.09.2024

Wrocław 1799,00zł mgr Maciej Stachurski

16-17.11.2024

Warszawa 1799,00zł mgr Maciej Stachurski

 

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do faktury