fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty

Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty


Opis kursu:  

Badanie za pomocą ultrasonografii jest bezinwazyjną metodą, pozwalającą na bieżące monitorowanie stanu tkanek miękkich. USG może być wykonywane zarówno podczas spoczynku, jak i ruchu, co umożliwia dynamiczną ocenę zachowania struktur względem siebie, monitorowanie rezultatów prowadzonej terapii oraz korygowanie dotychczas stosowanych metod. Dzięki obrazowaniu wybranych obszarów ciała, fizjoterapeuta może bardzo precyzyjnie ocenić postępy pacjenta podczas rehabilitacji.

Umiejętność wykorzystania ultrasonografii umożliwia również lepsze zrozumienie wyników badania USG wykonanego przez lekarza ortopedę.

Jednym z omawianych podczas kursu zagadnień jest sonofeedback - nowoczesna metoda diagnostyczna, polegająca na bieżącym monitorowaniu funkcji narządu ruchu pacjenta oraz jej postępów. Pozwala to m.in. na obserwację zmian stanów zapalnych, wysięków, krwiaków.

Sonofeedback jest skuteczny także przy nauce prawidłowego napinania mięśni i zwiększaniu świadomości własnego ciała u pacjenta.

 

Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty (zjazdowy) - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty (zjazdowy):

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena Instruktor

11-12.05.2024 (I zjazd)
15-16.06.2024 (II zjazd)

Rybnik  2 600,00zł  prof. Andrzej Myśliwiec,
prof. Paweł Linek 

16-17.11.2024 (I zjazd)
14-15.12.2024 (II zjazd)

Rybnik 2 600,00zł  prof. Andrzej Myśliwiec,
prof. Paweł Linek

 

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.