fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Skale i metody diagnostyczne we wczesnym rozpoznawaniu zaburzeń ruchowych u niemowląt

Opis kursu:  

Skale i metody diagnostyczne we wczesnym rozpoznawaniu zaburzeń ruchowych u niemowląt przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, lekarzy i położnych, czyli dla tych, którzy mają pierwszy kontakt z najmłodszym pacjentem. Założeniem kursu jest, aby metody przedstawione w jego trakcie, stanowiły priorytetowe i możliwe do natychmiastowego wdrożenia narzędzie w rękach kursantów do badania małych dzieci. Ich użyteczność w zakresie wczesnej profilaktyki wykrywania nieprawidłowości rozwoju ruchowego dziecka, zwiększa bowiem wymiernie szanse na szybką i skuteczną pomoc małym pacjentom. Wczesna interwencja stanowi – w założeniu autorów – klucz do minimalizacji skutków i następstw ewentualnych zaburzeń. Z kolei połączenie prezentowanej diagnostyki z objętą również przedmiotem kursu profilaktyką, czyli odpowiednią pielęgnacją i doborem sprzętu funkcji codziennej stanowi fundament prawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka.

Podczas kursu zostaną zaprezentowane techniki pielęgnacyjne korygujące najczęstsze zaburzenia ruchowe. Zajęcia teoretyczne obejmować będą analizę prawidłowego i zaburzonego rozwoju ruchowego dziecka. Dodatkowo, w ramach warsztatów zaprezentowane i przećwiczone zostaną metody diagnostyki rozwoju niemowląt. Przedstawiane i analizowane w trakcie zajęć metody diagnostyczne będą na bieżąco, krok po kroku ilustrowane przy wykorzystaniu autorskich nagrań wideo obrazujących spontaniczną aktywność niemowląt dla zaakcentowania istotności wizualnej oceny diagnostyki małych dzieci.  Z kolei zajęcia warsztatowe przygotowujące do bezpośredniego kontaktu z małym dzieckiem przeprowadzone zostaną na fantomach.

Kurs daje możliwość konkretnego i wyspecjalizowanego w aspekcie objętym tematem kursu rozwoju zawodowego pozwalającego na wczesną identyfikację opóźnień i zaburzeń neurorozwojowych. Pozwala również zapoznać się z najnowszymi badaniami naukowymi na temat wczesnego rozpoznawania zaburzeń ruchowych u niemowląt i wynikającymi z nich rekomendowanymi metodami diagnostycznymi w praktyce ambulatoryjnej. Na atrakcyjność i skuteczność kursu wpływa dodatkowo prowadzenie zajęć w małych grupach oraz ich multimedialny charakter.

 

Skale i metody diagnostyczne we wczesnym rozpoznawaniu zaburzeń ruchowych u niemowląt - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu Skale i metody diagnostyczne we wczesnym rozpoznawaniu zaburzeń ruchowych u niemowląt:

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena Instruktor

16-17.11.2024

Chorzów 1799,00zł mgr Dominika Latos
dr Katarzyna Kieszczyńska

 

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do faktury