fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

KTPP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa i Powięziowa)

Szkolenie prezentuje Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową i Powięziową, jako podstawową metodę w terapii obrzęku limfatycznego. KTPP obejmuje naukę Manualnego Drenażu Limfatycznego (MDL) w warunkach fizjologii jak i patologii, bandażowania (kompresjoterapii), a także elementów pracy powięziowej, nieodzownej w procesie redukcji i konserwacji obrzęku. Część kursu, poświęcona powięzi jest nowym elementem, wynikającym z połączenia doświadczeń w pracy z pacjentami obrzękowymi z istniejącą wiedzą o odkształceniach układu powięziowego. Program zawiera techniki mobilizacji blizn wysokobiałkowych i adhezji tkankowych, naukę korekcji ułożenia powięzi powierzchownej, mobilizację blizn po radioterapii, mobilizację powrózków, opracowanie troczków skórnych, stanowiących barierę w odpływie chłonki. Dzięki temu praca ukierunkowana na redukcję obrzęku staje się wielopłaszczyznowa i obejmuje wiele elementów, których połączenie podnosi skuteczność terapeutyczną.

Wiedza z KTPP wykorzystywana jest z powodzeniem w terapii: obrzęków limfatycznych, pourazowych, jatrogennych, z niewydolności żylnej, lipidowych, blizn (również po oparzeniach), przy terapii antycellulitowej i wielu innych.

Istotną i unikatową częścią kursu KTPP jest dokładne przedstawienie anatomii i fizjologii układu limfatycznego oraz warstw powięzi, skorelowanych z naczyniami limfatycznymi i mającymi wpływ na ich przebieg i pracę. Kursanci nauczą się fundamentalnych elementów wywiadu oraz poznają wskazania i przeciwwskazania do terapii. Poznają procesy, które prowadzą do powstawania obrzęku, dzięki czemu będą w stanie zrozumieć zaistniałe procesy patologiczne i dobrać właściwe elementy terapii.