fbpx

  • 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Intensywny PLUS

FDM Intensywny PLUS jest kursem, w którym dystorsji fałd (mobilizacje i manipulacje z impulsem) poświęcamy łącznie 44 godzin dydaktycznych. Kurs kierowany jest zarówno do wszystkich terapeutów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w zakresie innych terapii manualnych, jak i do tych, którzy mają już zrozumienie ile czasu potrzeba poświęcić na dobrą technikę manipulacji z impulsem. Dystorsje fałd są dla wielu terapeutów dużym wyzwaniem, ponieważ opierają się o dokładny wywiad terapeutyczny, testy manualne, własną postawę ciała, pozycję ułożenia pacjenta, czucie tkankowe, kierunek impulsu, wyobraźnię przestrzenną, timing, oddech etc.

 

„Polecam kurs FDM Intensywny PLUS wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z Terapią Manualną wg. Typaldosa,

ponieważ w przypadku terapii manualnej więcej jest więcej.”

Instruktor IFDMO Robert Jan Faryj

To rewolucyjny model, którego twórcą był amerykański osteopata dr Stephen Typaldos, posiadający własną diagnostykę i koncepcję terapeutyczną leczenia bólu i zaburzeń występujących w układzie powięziowym, łączy w genialny sposób Osteopatię z Ortopedią. Jeszcze niedawno model ten w Europie i na świecie kierowany był wyłącznie do osteopatów i lekarzy. Dzięki ścisłej współpracy niemieckiego osteopaty Franka Römera z Alexandrem Typaldosem, synem niestety nie żyjącego już dr Stephena Typaldosa, otworzyła się możliwość szkolenia i certyfikowania (Typaldos Certified®) z modelu FDM na skalę międzynarodową również fizjoterapeutów i masażystów.

Wiele jednostek chorobowych, kontuzji czy też obrażeń, prowadzi do strukturalnych zmian układu powięziowego (Fascial Distortion), te z kolei mogą manifestować się różnorodnymi dolegliwościami. Typaldos u swoich pacjentów zaobserwował powtarzający się wzorzec mowy ciała i sposób opisywania bólu, a obraz ten przyporządkował do 6 dysfunkcji układu powięziowego.

Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta. Fascial Distortion Model znajduje swoje zastosowanie przy schorzeniach kręgosłupa, zespole bolesnego barku, czy też zamrożonego barku, dystorsjach, zapaleniach nadkłykci, artretyzmie, lumbago, urazach mięśni, zapaleniach ścięgna Achillesa i przy wielu innych jednostkach chorobowych. Za pomocą tego modelu możemy znacznie przyspieszyć proces gojenia, regeneracji i powrotu do pełnego obciążenia.

FDM dzięki swojej skuteczności znalazło już na stałe swoje miejsce w sporcie wyczynowym. Biorąc udział w kursie Fascial Distortion Model możecie przynależeć do grupy prekursorów najskuteczniejszego modelu terapeutycznego na świecie.