fbpx

  • 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

Anatomia palpacyjna układu powięziowego w odniesieniu do modelu FDM

Dla kogo jest ten kurs?

Czterodniowy kurs anatomii palpacyjnej w odniesieniu do modelu FDM oraz innych terapii powięziowych jest szkoleniem dającym terapeutom zrozumienie układu powięziowego jako narządu odpowiedzialnego m.in. za czucie, biomechanikę, koordynację, emocje, ból, immunologię i transport płynów w naszym organiźmie.

W trakcie kursu zajmiemy się zarówno narządem ruchu, układem nerwowym, jak i naczyniowym. Dowiecie się o warstwowej budowie ciała, jak systemy i podsystemy wzajemnie na siebie wpływają w fizjologii jak i patologii. Dowiecie się, gdzie, ale też jak dotykać ciała, by odnaleźć przyczepy, przebiegi i przegrody mięśniowe, troczki skórne, naczynia, nerwy, etc. Wiedza i doświadczenie, którym chcemy się podzielić, pozwoli Wam zrozumieć nie tylko jak i gdzie szukać struktur anatomicznych w ciele pacjenta, ale przede wszystkim jak mu nie zaszkodzić (primum non nocere).

Celem kursu jest:

Dzięki unikalnym kwalifikacjom i zaangażowaniu naszych instruktorów oraz pomocom dydaktycznym otrzymacie optymalne środowisko do nauki. Pogłębicie wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii. Celem kursu jest wytworzenie w Was pasji i zainspirowania Was do nieustannego dążenia do wiedzy.