fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

FDM w praktyce

Kurs adresowany jest do osób, które ukończyły "Diagnostykę FDM online".

"FDM w praktyce - 40 godzin" jest kursem z zakresu terapii odkształceń układu powięziowego.

Twórcą FDM – Fascial Distortion Model był amerykański osteopata dr Stephen Typaldos, posiadający własną diagnostykę i koncepcję terapeutyczną leczenia bólu i zaburzeń występujących w układzie powięziowym. Jeszcze niedawno model ten w Europie i na świecie kierowany był wyłącznie do osteopatów i lekarzy. Dzięki ścisłej współpracy niemieckiego osteopaty Franka Römera z Alexandrem Typaldosem, synem niestety nie żyjącego już dr Stephena Typaldosa, otworzyła się możliwość szkolenia i certyfikowania (Typaldos Certified®) z modelu FDM na skalę międzynarodową również fizjoterapeutów i masażystów. Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta. Fascial Distortion Model znajduje swoje zastosowanie przy schorzeniach kręgosłupa, zespole bolesnego barku, czy też zamrożonego barku, dystorsjach, zapaleniach nadkłykci, artretyzmie, lumbago, urazach mięśni, zapaleniach ścięgna Achillesa i przy wielu innych jednostkach chorobowych. Za pomocą tego modelu możemy znacznie przyspieszyć proces gojenia, regeneracji i powrotu do pełnego obciążenia.

Celem kursu jest nauczenie technik manipulacji w odniesieniu do 6 dystorsji układu powięziowego oraz sprawnego odczytywania mowy ciała pacjenta, analizowania jej i dopasowywania do objawów i historii choroby oraz nauczenie planowania toku terapii u pacjenta z dystorsją układu powięziowego oraz przewidywania skutków wykonywanych zabiegów w przebiegu różnego rodzaju reakcji tkankowych na terapię FDM.

Biorąc udział w kursie „FDM w praktyce” będziecie przynależeć do grupy prekursorów najskuteczniejszego modelu terapeutycznego na świecie.