fbpx

  • 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

Poziom 2 – Certified FDM-Practitioner

Ortopedia i urazy sportowe

Zastosowanie FDM w sporcie wyczynowym. Schorzenia ortopedyczne urazy sportowe z perspektywy FDM. Trening powięziowy.

Kurs - dzieci

Badanie i leczenie niemowląt i dzieci według koncepcji FDM. Leczenie zaburzeń w części cranialnej z zastosowaniem metody  FDM, nauka diagnostyki FDM bez wykorzystania gestykulacji bólowej pacjenta. Najczęstsze problemy pojawiające się u dzieci nie wiążące się z metodą FDM.

Kurs - Powięzi z dr Robertem Schleip

Najnowsza wiedza ze świata badań i nauki dotycząca powięzi oraz jej praktyczne mięśniowo - powięziowe zastosowanie  w odniesieniu do kończyn, podsumowanie najważniejszych informacji, powtórka najlepszych prelekcji z ostatnich trzech międzynarodowych kongresów naukowych dotyczących systemu powięziowego, konkretne zastosowanie oraz wskazówki w pracy mięśniowo - powięziowej kończyn dolnych, stawów biodrowych, obręczy barkowej i kończyn górnych.

Kurs - Anatomii

W celu pogłębienia wiedzy anatomicznej systemy powięziowego, chcemy zaprosić wszystkich praktyków FDM (Practitioner) do wzięcia udziału w kursie ogólnej anatomii powięziowej. Możecie Państwo wziąć udział w tym kursie poza Angitia. Minimalna liczba jednostek szkoleniowych to 20 h.

Kurs FDM - Taping

Przy współpracy z K-Active / MTC z IFDMO powstał nowy kurs tapingu dający jeszcze lepsze rezultaty terapeutyczne lub osiągnięte rezultaty poddać adekwatnemu utrwaleniu.  W tym szkoleniu zwrócimy uwagę na specyfikę aplikacji elastycznych taśm przy wykorzystaniu diagnostyki i filozofii FDM. Znajomość  innych metod Tapingu nie jest warunkiem do wzięcia udziału w szkoleniu. 

Praca dyplomowa

Praca dyplomowa ma odnosić się do metody FDM i składać się z 5 000 - 10000 słów.  Możliwe formy pracy dyplomowej:
- Badanie przypadku („single case study“, „case report“, Kasuistik, przykłady przypadków) 
- systematyczny przegląd piśmiennictwa
- badania diagnostyczne 
- pilotażowe badanie kliniczne 
- rozwijanie podstaw 
- przegląd literatury o historycznym zarysie, etc.