fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Zbiór narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych w zespołach przeciążeniowych i chorobowych narządów wisceralnych

 

Kurs Zbiór narzędzi diagnostycznych i  terapeutycznych w zespołach przeciążeniowych i chorobowych narządów wisceralnych przygotowuje terapeutów do diagnostyki i pracy terapeutycznej na strefach odruchowych poszczególnych narządów wewnętrznych, układów/systemów autoregulacji (rdzeniowo-motoryczny, mięśniowo-powięziowy, łącznotkankowy, wegetatywny, hormonalny, sensoryczny, emocjonalny i kognitywny) pacjentów cierpiących na schorzenia: ortopedyczne, neurologiczne, internistyczne i ginekologiczne.

Diagnostyka opiera się o ocenę: zmian skórnych, wzmożonej reaktywności motorycznej, naczyniowej i bólowej dermatomów (potliwość, dermografizm, gęsia skórka, piloerekcja – stroszenie włosów, etc.), dystrofii tkanki mięśniowo-powięziowej jak i kostnej z ich przyporządkowaniem do zespołów przeciążeniowych i chorób narządów wisceralnych.

Terapia składa się z chwytów manualnych jak też narzędziowych, których ściśle określone techniki oraz ich kolejność wykonania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania skali i kolejności bodźca terapeutycznego, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian, a często przyczyn chorobowych na drodze reakcji odruchowej. Terapia ta znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.

Diagnostykę i terapię stref odruchowych zapoczątkował w 1911 roku B. Barczewski w swojej książce „Praktyczny podręcznik masażu odruchowego”.

 

Kurs Zbiór narzędzi diagnostycznych i  terapeutycznych w zespołach przeciążeniowych i chorobowych narządów wisceralnych  - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu:

 

Kadra instruktorska:

Robert Faryj - Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy, trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu FDM, Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej i Powięziowej (KTPP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®.

Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Angitia-Med w Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą „Opatrunku Limfatycznego”, służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

  

Szczegółowe informacje:

Cena* 4 200,00zł
Termin 2-4.08.2024
Tryb kursu Stacjonarny
Miejsce Ruciane-Nida
Liczba dni stacjonarnych 3 dni
Liczba godzin dydaktycznych 24
Adresaci kursu

*licencjat/magister fizjoterapii 
*technik masażu
*technik fizjoterapii
*lekarz
*osteopata
*studenci kierunku fizjoterapia (4,5 rok)

Harmonogram pobierz
Regulamin uczestnictwa pobierz

 

Pozostałe terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena* Instruktor
- - -
-

 * (Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez NPKU Akademia Angitia)

 

Dofinansowanie kursów dla fizjoteraputów

Oferujemy darmowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do kursu Zbiór narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych w zespołach przeciążeniowych i chorobowych narządów wisceralnych  dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy zapiszą się poprzez dedykowany formularz na naszej stronie. Wysokość dofinansowania kursu może wynieść nawet 100% wartości kursu. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy Cię o dostępnych opcjach dofinansowania.

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.