fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Kręgosłup piersiowy – zaniedbany, zapomniany, niedoceniony. Nowoczesna rehabilitacja.

Kręgosłup piersiowy – zaniedbany, zapomniany, niedoceniony. Nowoczesna rehabilitacja.


Opis kursu:  

Kręgosłup piersiowy jest w terapii bardzo niedocenioną strukturą. Wszyscy terapeuci widzą w nim potencjał przy pomocy leczenia wielu dolegliwości, jednak mało kto potrafi szczegółowo go diagnozować, a tym bardziej leczyć. Lista pacjentów u których warto „ruszyć piersiówkę” jest prawie nieskończona – bóle głowy, drętwienia dłoni, kłucie w klatce piersiowej, problemy z odcinkiem szyjnym, czy stawem ramiennym. Ponadto kręgosłup piersiowy w większości przypadków leczony jest „z tyłu”, a długotrwałe dolegliwości, które mają tendencję do nawracania, znajdują odpowiedź w leczeniu w przedniej części klatki piersiowej: refluks? Zgagi? Zapalenie żołądka? Wywiad, diagnostyka, a potem testy dodatkowe i terapia próbna dają nam możliwość prawidłowego wnioskowania przyczynowo-skutkowego i odpowiedniego leczenia pacjenta.

 

Kręgosłup piersiowy – zaniedbany, zapomniany, niedoceniony. Nowoczesna rehabilitacja - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu Kręgosłup piersiowy – zaniedbany, zapomniany, niedoceniony. Nowoczesna rehabilitacja:

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Kadra instruktorska:

mgr Mateusz Stefański - przede wszystkim praktyk, wykonuje średnio 2100 wizyt rocznie w prywatnych gabinetach na Śląsku. Absolwent a obecnie również nauczyciel akademicki na AWF Katowice oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Twórca serii warsztatów dla fizjoterapeutów pt. „Fizjo z Pasją”. Przeprowadził łącznie kilkadziesiąt warsztatów, głównie z suchego igłowania, ale także z terapii manualnej tkanek miękkich, diagnostyki stawu kolanowego oraz ramiennego, kinesiotapingu, czy flossingu. Ponadto prowadzi również szkolenia nt. diagnostyki i terapii fizjoterapeutycznej w ramach projektu Fizjo-Learning. W swojej praktyce za najważniejszą uznaje diagnostykę, a potem na tej podstawie leczenie, którego suche igłowanie stanowi ważny element. Poza tym pracuje terapią manualną, terapią powięziową FM wg Stecco, a wszystko uzupełnia treningiem rehabilitacyjnym.

  

Szczegółowe informacje:

Cena* 1 350,00zł
Termin 18-19.05.2024
Tryb kursu Stacjonarny
Miejsce Pisz
Liczba dni stacjonarnych 2 dni
Liczba godzin dydaktycznych 18
Adresaci kursu

* licencjat/magister fizjoterapii 
*technik fizjoterapii
*lekarz
*osteopata
*student kierunku fizjoterapia lub medycyna

Harmonogram pobierz
Regulamin uczestnictwa pobierz

 

Pozostałe terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena* Instruktor
30.11-1.12.2024 Tarnów 1 350,00zł Mateusz Stefański

 * (Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez NPKU Akademia Angitia)

 

Dofinansowanie kursu Kręgosłup piersiowy – zaniedbany, zapomniany, niedoceniony. Nowoczesna rehabilitacja

Oferujemy darmowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do kursu Kręgosłup piersiowy – zaniedbany, zapomniany, niedoceniony. Nowoczesna rehabilitacja dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy zapiszą się poprzez dedykowany formularz na naszej stronie. Wysokość dofinansowania kursu może wynieść nawet 100% wartości kursu. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy Cię o dostępnych opcjach dofinansowania.

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.