fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna - poziom I (zjazdowy)

Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna - poziom I


Opis kursu:  

Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna to kurs, który powstał z doświadczeń czworga fizjoterapeutów uroginekologicznych, którzy w swoich gabinetach przepracowali w sumie ponad pół wieku i przyjęli tysiące pacjentek i pacjentów. Połączenie takiej ilości praktyki, wiedzy i doświadczenia zaowocowało powstaniem unikalnego kursu. Model postępowania wg. FTU zakłada wnikliwą diagnostykę pacjenta popartą między innymi badaniami fizykalnymi, ultrasonograficznymi czy Biofeedback oraz terapię dobraną indywidualnie do pacjenta. Kurs pokazuje wiele technik pracy, zarówno autorskich jak i pochodzących z różnych metod fizjoterapeutycznych, tak by każdy terapeuta posiadał kilka „narzędzi” do prowadzenia i monitorowania terapii. 

 

Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna - poziom I (zjazdowy):

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Kadra instruktorska:

 

mgr Maciej Stachurski - fizjoterapeuta, który osiągnął pełnoletność w zawodzie, kilkanaście lat temu postanowił poświęcić się pracy z kobietami i rozpoczął edukację w kierunku uroginekologii, choć tej nazwy jeszcze nikt wtedy nie używał. Ukończył szereg szkoleń i kursów. Okleja, kłuje, haczykuje, manipuluje i strzela ze stawów. Pasjonuje się wykorzystaniem USG w terapii uroginekologicznej. Na codzień prowadzi prywatny gabinet w Kielcach. Prowadzi szkolenia z zakresu fizjoterapii uroginekolgicznej i USG, których jest autorem lub współautorem. 

mgr Aleksandra Kociuk - absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalizuje się w rehabilitacji dna miednicy, instruktorka treningu ciążowego i poporodowego, nauczyciel akademicki. Zajmuje się przede wszystkim fizjoterapią kobiecą – opieką okołoporodową (terapia i trening), terapią blizn pooperacyjnych, terapią i treningiem dna miednicy, a także bólów kręgosłupa. Specjalizuje się w terapii zaburzeń w obrębie miednicy u mężczyzn, szczególnie pacjentów urologicznych.
W gabinecie wykorzystuje m.in. USG, EMG biofeedback, INDIBĘ, kinesiology taping, igłoterapię (dry needling), ale przede wszystkim własne ręce, umysł i serce
Prowadzi zajęcia grupowe: ciążowe, poporodowe, zdrowy kręgosłup oraz warsztaty dla kobiet.

mgr Ewa Boniecka - fizjoterapeutka uroginekologiczna, szkoleniowiec oraz certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją kobiet i mężczyzn z dysfunkcjami w obrębie dna miednicy. Prowadzi również treningi medyczne dla kobiet w ciąży i po porodzie. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu fizjoterapii, jak również przeprowadziła wiele szkoleń nt. fizjoterapii uroginekologicznej, między innymi w ramach projektu Fizjo- Learning. W swojej praktyce stawia na holistyczne podejście do terapii wykorzystując szeroki wachlarz metod fizjoterapeutycznych i osteopatycznych.

dr Aleksandra Bula - fizjoterapeutka, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu, od 2018 roku nauczyciel akademicki prowadzący przedmioty z zakresu ginekologii i położnictwa na Wydziale Fizjoterapii, obecnie asystent badawczo-dydaktyczny w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Członek trzech zespołów badawczych oraz koordynator projektu badawczego dotyczącego wpływu różnych form aktywności fizycznej na jakość życia, tolerancję wysiłkową i stabilność posturalną kobiet leczonych z powodu raka sutka.

  

Szczegółowe informacje:

Cena* 4 600,00zł
Termin

17-19.05.2024 - zjazd I

07-09.06.2024 - zjazd II

Tryb kursu Stacjonarny
Miejsce Warszawa
Liczba dni stacjonarnych 6 dni (2 x 3 dni - pt.-ndz.)
Liczba godzin dydaktycznych 50
Adresaci kursu

* licencjat/magister fizjoterapii 
*lekarz
*osteopata

Harmonogram harmonogram 1 
Regulamin uczestnictwa pobierz

 

Pozostałe terminy i ceny:

Nazwa Termin Miejsce kursu Cena* Instruktor

Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna - poziom I

21-23.06.2024 - zjazd I

19-21.07.2024 - zjazd II

Wrocław 4 600,00zł  mgr Maciej Stachurski
mgr Aleksandra Kociuk
mgr Ewa Boniecka
dr Aleksandra Bula 

Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna - poziom II

13-15.09.2024 - zjazd I

4-6.10.2024 - zjazd II

Warszawa 4 800,00zł mgr Maciej Stachurski
mgr Aleksandra Kociuk
mgr Ewa Boniecka
dr Aleksandra Bula

Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna - poziom II

25-27.10.2024 - zjazd I

08-10.11.2024 - zjazd II 

Wrocław  4 800,00zł  mgr Maciej Stachurski
mgr Aleksandra Kociuk
mgr Ewa Boniecka
dr Aleksandra Bula 

 * (Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez NPKU Akademia Angitia)

 

Dofinansowanie kursu Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna - poziom I

Oferujemy darmowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do kursu Funkcjonalna Terapia Uroginekologiczna (zjazdowy) dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy zapiszą się poprzez dedykowany formularz na naszej stronie. Wysokość dofinansowania kursu może wynieść nawet 100% wartości kursu. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy Cię o dostępnych opcjach dofinansowania.

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.