fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

FDM Dzieci

FDM Dzieci


Opis kursu:  

Kurs FDM Dzieci został opracowany przez Franka Römera, specjalistę w dziedzinie osteopatii pediatrycznej i modelu FDM. Jego wieloletnie doświadczenia w pracy z niemowlętami i małymi dziećmi, z wykorzystaniem modelu FDM, zaowocowały opracowaniem diagnostyki i leczenia zniekształceń powięzi u małych pacjentów.

Szkolenie obejmuje leczenie schorzeń i naukę diagnostyki FDM bez konkretnych gestów „mowy pacjenta”. Dowiemy się o najczęściej występujących dystorsjach wynikających z zaburzeń m.in. asymetrii ciała, syndromu KISS, zniekształceń czaszki, kręczu szyi, kolek, zaparć, refluksu, dziecka niespokojnego czy opóźnionego rozwoju psychomotorycznego. Jakie techniki i chwyty manipulacyjne użyć i kiedy. Dodatkowo przekazana zostanie wiedza, jak trafnie dobrać środki wspomagające terapię (wspomaganie rozwoju, właściwa pielęgnacja, gimnastyka, masaż powięziowy) dla przyspieszenia powrotu do zdrowia. Model pracy ma na celu zapewnienie ukierunkowanej i szybkiej pomocy niemowlętom i dzieciom niezależnie od etapu rozwoju.

Kurs jest również odpowiedni do dalszego pogłębiania wiedzy na temat modelu FDM, aby lepiej zrozumieć i leczyć przyszłych pacjentów. 

 

Kurs FDM Dzieci - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu FDM Dzieci:

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Kadra instruktorska:

Frank Römer - fizjoterapeuta i osteopata. Przez pięć lat pracował z atletami niemieckich Sił Powietrznych. Od 2004 prowadzi własną klinikę w Wolfenbüttel w Niemczech. W swojej praktyce wykorzystuje przede wszystkim model FDM w pracy z dziećmi i niemowlętami. Frank jest założycielem "Institut für Fasziale Osteopathie" (Instytut Osteopatii Powięziowej), którego celem jest popularyzacja techniki powięziowej. W roku 2012 założył organizację IFDMO (International FDM Organisation). Jest również członkiem oraz założycielem Fascia Research Society. Jest autorem i wydawcą pierwszej książki szkoleniowej o metodzie FDM, która w roku 2012 została przetłumaczona na język angielski a w 2013 na język polski.

 

Robert Faryj - Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy, trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu FDM, Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej i Powięziowej (KTPP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®.

Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Angitia-Med w Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą „Opatrunku Limfatycznego”, służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

  

Szczegółowe informacje:

Cena*  3000,00zł
Termin 30.08-1.09.2024
Tryb kursu Stacjonarny
Miejsce Warszawa
Liczba dni stacjonarnych 3 dni
Liczba godzin dydaktycznych 27
Adresaci kursu

* licencjat/magister fizjoterapii 
*technik masażu
*technik fizjoterapii
*lekarz
*osteopata

Harmonogram pobierz
Regulamin uczestnictwa pobierz

 

Pozostałe terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena* Instruktor
- - -
-

 * (Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez NPKU Akademia Angitia)

 

Dofinansowanie kursu FDM Intensywny dla fizjoteraputów

Oferujemy darmowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do kursu FDM dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy zapiszą się poprzez dedykowany formularz na naszej stronie. Wysokość dofinansowania kursu FDM Intensywny może wynieść nawet 100% wartości kursu. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy Cię o dostępnych opcjach dofinansowania.

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.