fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty (zjazdowy)

Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty (zjazdowy)


Opis kursu:  

Badanie za pomocą ultrasonografii jest bezinwazyjną metodą, pozwalającą na bieżące monitorowanie stanu tkanek miękkich. USG może być wykonywane zarówno podczas spoczynku, jak i ruchu, co umożliwia dynamiczną ocenę zachowania struktur względem siebie, monitorowanie rezultatów prowadzonej terapii oraz korygowanie dotychczas stosowanych metod. Dzięki obrazowaniu wybranych obszarów ciała, fizjoterapeuta może bardzo precyzyjnie ocenić postępy pacjenta podczas rehabilitacji.

Umiejętność wykorzystania ultrasonografii umożliwia również lepsze zrozumienie wyników badania USG wykonanego przez lekarza ortopedę.

Jednym z omawianych podczas kursu zagadnień jest sonofeedback - nowoczesna metoda diagnostyczna, polegająca na bieżącym monitorowaniu funkcji narządu ruchu pacjenta oraz jej postępów. Pozwala to m.in. na obserwację zmian stanów zapalnych, wysięków, krwiaków.

Sonofeedback jest skuteczny także przy nauce prawidłowego napinania mięśni i zwiększaniu świadomości własnego ciała u pacjenta.

 

Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty (zjazdowy) - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty (zjazdowy):

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Kadra instruktorska:

Prof. dr hab. Andrzej Myśliwiec - specjalista fizjoterapii, nauczyciel akademicki, pedagog specjalny, specjalista w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Wyższej Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Zastępca Dyrektora Instytutu Badawczo-Rozwojowego Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu, Kierownik Laboratorium Fizjoterapii i Fizjoprofilaktyki AWF Katowice. Prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska-Śląskie, Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Zastępca przewodniczącego Komisji ds. Kształcenia Przeddyplomowego i Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Prezes Specjalistycznego Centrum Fizjoterapii w Rybniku, członek Polskiej Akademii Nauk.

Prof. dr hab. Paweł Linek - pracuje na stanowisku Profesora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Obecnie kieruje Laboratorium Elastografii i Ultrasonografii Narządu Ruchu oraz przewodniczy sekcji Metod Obrazowania w Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Wizytujący badacz Uniwersytetu w Southampton. W tej chwili prowadzi grant finansowany z Narodowego Centrum Nauki, który dotyczy oceny zmian w obrazie ultrasonograficznym (grubości, sztywności) mięśni brzucha u młodzieży ze skoliozą, a także realizuje prace dotyczące wykorzystania ultrasonografii w badaniach układu oddechowego i narządu żucia. Jego główne zainteresowania obejmują poszukiwanie nowych możliwości wykorzystanie ultrasonografii obrazowej i elastografii fali poprzecznej w badaniach naukowych, a także propagowanie wykorzystania ultrasonografii obrazowej w codziennej pracy fizjoterapeuty. Jest autorem/współautorem ponad 50 prac publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych, a także zrecenzował ponad 80 prac dla uznanych czasopism medycznych – znamienita większość tych prac dotyczyła obrazowania ultrasonograficznego.

  

Szczegółowe informacje:

Cena* 2 600,00zł
Termin

11-12.05.2024 - I zjazd

8-9.06.2024 - II zjazd

Tryb kursu Stacjonarny
Miejsce Rybnik
Liczba dni stacjonarnych 3 dni (2 x 2 dni - sb.-ndz.)
Liczba godzin dydaktycznych 32
Adresaci kursu

* licencjat/magister fizjoterapii 
*lekarz
*osteopata

Harmonogram pobierz
Regulamin uczestnictwa pobierz

 

Pozostałe terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena* Instruktor

16-17.11.2024 (I zjazd)
14-15.12.2024 (II zjazd)

Rybnik 2 600,00zł  prof. Andrzej Myśliwiec,
prof. Paweł Linek

 * (Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez NPKU Akademia Angitia)

 

Dofinansowanie kursu Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty (zjazdowy) dla fizjoteraputów

Oferujemy darmowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do kursu Wykorzystanie USG w praktyce zawodowej fizjoterapeuty (zjazdowy) dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy zapiszą się poprzez dedykowany formularz na naszej stronie. Wysokość dofinansowania kursu FDM Intensywny może wynieść nawet 100% wartości kursu. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy Cię o dostępnych opcjach dofinansowania.

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.