fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Suche igłowanie w dysfunkcjach mięśniowo-powięziowych z elementami anatomii palpacyjnej

Suche igłowanie w dysfunkcjach mięśniowo-powięziowych z elementami anatomii palpacyjnej


Opis kursu:  

Przedmiotem kursu jest zapoznanie z metodą suchego igłowania oraz jej skutecznym i bezpiecznym zastosowaniem. Poznamy jakie dolegliwości mogą mieć źródło w danym mięśniu, w jakich dysfunkcjach najlepszy efekt terapeutyczny uzyskamy przeprowadzając zabieg suchego igłowania oraz co zrobić, aby igłowanie było najbardziej skuteczną formą leczenia. Poruszone zostaną kwestie igłowania w odniesieniu do pacjentów ortopedycznych, sportowców, pacjentów stomatologicznych oraz neurologicznych.

Na szkoleniu nauczymy się planować terapię igłami, począwszy od skutecznej diagnostyki, poprzez dobór odpowiedniej techniki, aż po uzupełnienie jej innymi formami terapeutycznymi.

 

Kurs Suche igłowanie w dysfunkcjach mięśniowo-powięziowych z elementami anatomii palpacyjnej - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu Suche igłowanie w dysfunkcjach mięśniowo-powięziowych z elementami anatomii palpacyjnej:

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Kadra instruktorska:

mgr Mateusz Stefański - przede wszystkim praktyk, wykonuje średnio 2100 wizyt rocznie w prywatnych gabinetach na Śląsku. Absolwent a obecnie również nauczyciel akademicki na AWF Katowice oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Twórca serii warsztatów dla fizjoterapeutów pt. „Fizjo z Pasją”. Przeprowadził łącznie kilkadziesiąt warsztatów, głównie z suchego igłowania, ale także z terapii manualnej tkanek miękkich, diagnostyki stawu kolanowego oraz ramiennego, kinesiotapingu, czy flossingu. Ponadto prowadzi również szkolenia nt. diagnostyki i terapii fizjoterapeutycznej w ramach projektu Fizjo-Learning. W swojej praktyce za najważniejszą uznaje diagnostykę, a potem na tej podstawie leczenie, którego suche igłowanie stanowi ważny element. Poza tym pracuje terapią manualną, terapią powięziową FM wg Stecco, a wszystko uzupełnia treningiem rehabilitacyjnym.

  

Szczegółowe informacje:

Cena* 1 800,00zł
Termin 26-28.01.2024
Tryb kursu Stacjonarny
Miejsce Wrocław
Liczba dni stacjonarnych 3 dni
Liczba godzin dydaktycznych 26
Adresaci kursu

* licencjat/magister fizjoterapii 
*technik fizjoterapii
*lekarz
*osteopata
*student kierunku fizjoterapia lub medycyna

Harmonogram pobierz
Regulamin uczestnictwa pobierz

 

Pozostałe terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena* Instruktor
14-16.06.2024 Gdańsk 1 800,00zł Mateusz Stefański
15-17.11.2024 Warszawa 1 800,00zł Mateusz Stefański

 * (Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez NPKU Akademia Angitia)

 

Dofinansowanie kursu Suche igłowanie w dysfunkcjach mięśniowo-powięziowych z elementami anatomii palpacyjnej dla fizjoteraputów

Oferujemy darmowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do kursu Suche igłowanie w dysfunkcjach mięśniowo-powięziowych z elementami anatomii palpacyjnej dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy zapiszą się poprzez dedykowany formularz na naszej stronie. Wysokość dofinansowania kursu może wynieść nawet 100% wartości kursu. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy Cię o dostępnych opcjach dofinansowania.

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.