fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

FDM Intensywny (zjazdowy)

FDM Intensywny (zjazdowy)


Opis kursu:  

Fascial Distortion Model (FDM) - model odkształceń układu powięziowego, został opracowany w latach 90. przez amerykańskiego lekarza Stephena Typaldosa DO. Model zakłada, że w wyniku traumatyzacji tkanki dochodzi do odkształcenia układu powięziowego i wiążących się z tym dolegliwości fizycznych i ograniczeń funkcjonalnych. Pacjenci najczęściej interpretują je jako ból oraz ograniczenie zakresu ruchu. Model zakłada, że proces gojenia tkankowego, bez uprzedniego usunięcia bolesnych dystorsji, jest zaburzony. Jak wiemy, ciało goi się najlepiej w ruchu i obciążeniu.
O takim środowisku nie możemy mówić, gdy ból limituje nie tylko zakresy ruchu, ale również pracę układu limfatycznego, siłę i tonus mięśniowy, co w rezultacie prowadzi do adhezji i patologicznych zrostów tkankowych. Jeżeli za pomocą ściśle określonych technik manualnych skorygujemy odkształcenia, wówczas możemy zaobserwować niemal natychmiastową poprawę dolegliwości bólowych, zwiększenie zakresów, płynności i dynamiki ruchu, poprawę czucia głębokiego, a często również normalizację odruchów miotatycznych, tonusu i siły mięśniowej.

Techniki manualne o najwyższej skuteczności terapeutycznej, stosowane przez terapeutów FDM, często do złudzenia przypominają gesty wykonywane przez pacjentów w trakcie prowadzonego wywiadu (wskazywanie linii, punktów etc.), dzięki czemu działanie terapeutyczne staje się logiczne, mierzalne i zrozumiałe nie tylko dla terapeuty, ale również dla pacjenta.

Zastosowanie terapii manualnej

Model FDM wyróżnia sześć odkształceń układu powięziowego zaburzających funkcje narządu ruchu, jak i proces jego leczenia. Wiedza ta może zostać z powodzeniem wykorzystana w rehabilitacji, ortopedii i traumatologii, neurologii, angiologii, pediatrii ale również w kardiochirurgii, medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Każda dystorsja charakteryzuje się ściśle określonymi objawami symptomami, które są przyporządkowane do konkretnego gestu (mowa ciała) oraz słowa klucza, jak np. “ciągnie”, “kłuje”, “mrowi”, a znajomość ich jest fundamentalna dla postawienia właściwej diagnozy FDM i przeprowadzenia skutecznej terapii.

 

Kurs FDM Intensywny (zjazdowy) - najważniejsze elementy:

 

Zalety kursu FDM Intensywny:

 

Korzyści z ukończenia kursu:

 

Kadra instruktorska:

Robert Faryj - Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy, trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu FDM, Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej i Powięziowej (KTPP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®.

Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Angitia-Med w Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą „Opatrunku Limfatycznego”, służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

mgr Tomasz Jeżowski - fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, terapeuta manualny, instruktor FDM Intensywny oraz Kinesiotaping kliniczny z elementami anatomii palpacyjnej. Prywatnie właściciel Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Wy-Spa w Białymstoku. Specjalizuje się w urazach ortopedycznych, limfologii i kinesiotapingu, w swojej pracy opiera się głównie na modelu FDM. Jeden z głównych trenerów szkoleń ortopedycznych w projeckie "FIZJO-LEARNING – większe kompetencje fizjoterapeutów w pracy z pacjentem chorującym na choroby zakaźne, w tym COVID-19" realizowanym przez KIF. 

Pod swoją opieką terapeutyczną ma sportowców odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej, młodych bokserów, zawodników Brazylijskiego Jju Jitsu, młodzików piłkarzy Jagiellonia Białystok. Trenuje Brazylijskie Jju Jitsu, Posiada stopień instruktorski w wietnamskich sztukach walki Viet Vo Dao.

  

Szczegółowe informacje:

Cena* 4 950,00zł
Termin

23-25.08.2024 - I zjazd

6-8.09.2024 - II zjazd

Tryb kursu Stacjonarny
Miejsce Gdańsk
Liczba dni stacjonarnych 6 dni (2 x 3 dni - pt.-ndz.)
Liczba godzin dydaktycznych 52
Adresaci kursu

* licencjat/magister fizjoterapii 
*technik masażu
*technik fizjoterapii
*lekarz
*osteopata

Harmonogram pobierz
Regulamin uczestnictwa pobierz

 

Pozostałe terminy i ceny:

Termin Miejsce kursu Cena* Instruktor
6-8.09.2024 (I zjazd)
27-29.09.2024 (II zjazd)
Kielce 4 950,00zł Robert Faryj
25-27.10.2024 (I zjazd)
22-24.11.2024 (II zjazd)
Ameryka 4 950,00zł mgr Tomasz Jeżowski
18-10.11.2024 (I zjazd)
22-24.11.2024 (II zjazd)
Warszawa 4 950,00zł Marcin Słota

 * (Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez NPKU Akademia Angitia)

 

Dofinansowanie kursu FDM Intensywny dla fizjoteraputów

Oferujemy darmowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do kursu FDM dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy zapiszą się poprzez dedykowany formularz na naszej stronie. Wysokość dofinansowania kursu FDM Intensywny może wynieść nawet 100% wartości kursu. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy Cię o dostępnych opcjach dofinansowania.

 

 

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.