fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

FDM Intensywny (kurs 6-dniowy)

FDM Intensywny - 6-dniowy kurs terapii manualnej

Fascial Distortion Model (FDM) - model odkształceń układu powięziowego, został opracowany w latach 90. przez amerykańskiego lekarza Stephena Typaldosa DO. Model zakłada, że w wyniku traumatyzacji tkanki dochodzi do odkształcenia układu powięziowego i wiążących się z tym dolegliwości fizycznych i ograniczeń funkcjonalnych. Pacjenci najczęściej interpretują je jako ból oraz ograniczenie zakresu ruchu. Model zakłada, że proces gojenia tkankowego, bez uprzedniego usunięcia bolesnych dystorsji, jest zaburzony. Jak wiemy, ciało goi się najlepiej w ruchu i obciążeniu. O takim środowisku nie możemy mówić, gdy ból limituje nie tylko zakresy ruchu, ale również pracę układu limfatycznego, siłę i tonus mięśniowy, co w rezultacie prowadzi do adhezji i patologicznych zrostów tkankowych. Jeżeli za pomocą ściśle określonych technik manualnych skorygujemy odkształcenia, wówczas możemy zaobserwować niemal natychmiastową poprawę dolegliwości bólowych, zwiększenie zakresów, płynności i dynamiki ruchu, poprawę czucia głębokiego, a często również normalizację odruchów miotatycznych, tonusu i siły mięśniowej.

Techniki manualne o najwyższej skuteczności terapeutycznej, stosowane przez terapeutów FDM, często do złudzenia przypominają gesty wykonywane przez pacjentów w trakcie prowadzonego wywiadu (wskazywanie linii, punktów etc.), dzięki czemu działanie terapeutyczne staje się logiczne, mierzalne i zrozumiałe nie tylko dla terapeuty, ale również dla pacjenta.

Zastosowanie terapii manualnej FDM

Model FDM wyróżnia sześć odkształceń układu powięziowego zaburzających funkcje narządu ruchu, jak i proces jego leczenia. Wiedza ta może zostać z powodzeniem wykorzystana w rehabilitacji, ortopedii i traumatologii, neurologii, angiologii, pediatrii ale również w kardiochirurgii, medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Każda dystorsja charakteryzuje się ściśle określonymi objawami symptomami, które są przyporządkowane do konkretnego gestu (mowa ciała) oraz słowa klucza, jak np. “ciągnie”, “kłuje”, “mrowi”, a znajomość ich jest fundamentalna dla postawienia właściwej diagnozy FDM i przeprowadzenia skutecznej terapii.

 

Dla kogo jest kurs FDM?

Kurs jest przeznaczony dla fizjoterapeutów, lekarzy, osteopatów, techników masażu i fizjoterapii.

 

Cele kursu FDM

Po ukończeniu kursu jego uczestnik powinien:

 

Zalety terapii manualnej FDM dla pacjenta

 

Korzyści z pracy modelem FDM dla fizjoterapeuty

 

Najważniejsze elementy kursu FDM Intensywny

 

Dofinansowanie kursu FDM dla fizjoterapeuty

Oferujemy darmowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do kursu FDM dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy zapiszą się poprzez dedykowany formularz na naszej stronie. Wartość dofinansowania kursu FDM może wynieść nawet 100% wartości kursu. Po otrzymaniu zgłoszenia informujemy o dostępnych opcjach dofinansowania.

 

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 

Termin kursu 05-10.12.2023 (wtorek-niedziela)
Miejsce kursu Chorzów
Kadra szkoleniowa Tomasz Jeżowski
Cena kursu

4950 zł neetto

(Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez Akademia Angitia)


Kadra szkoleniowa

tomasz jeżowski

Tomasz Jeżowski

Fizjoterapeuta manualny z 20-letnim doświadczeniem, instruktor FDM akredytowany przez GFDMO. Prywatnie właściciel Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Wy-Spa w Białymstoku. Specjalizuje się w urazach ortopedycznych, limfologii i kinesiotapingu. W swojej pracy z pacjentami opiera się głównie na modelu FDM.

Pod swoją opieką terapeutyczną ma sportowców odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej, młodych bokserów, zawodników Brazylijskiego Jiu-Jitsu oraz młodzików piłkarzy Jagiellonii Białystok. Trenuje Brazylijskie Jiu-Jitsu, posiada stopień instruktorski w wietnamskich sztukach jest instruktorem wietnamskich sztuk walki Viet Vo Dao.

 

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie i certyfikat.

W przerwach kawowych organizator kursu zapewnia napoje zimne(woda) i gorące(kawa, herbata).

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.