fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

FDM Taping

 FDM Taping powstał na podstawie modelu terapeutycznego FDM (Fascial Distortion Model), a jego twórcami są: pionier europejskiego Medical Taping Concept (MTC) i instruktor FDM Harry Pijnappel, starszy instruktor Kinesiology Tapingu (K-Aktive) i instruktor FDM Dennis Krause oraz starszy instruktor Tensiotaping i instruktor FDM Robert Faryj. Połączenie wiedzy tych trzech instruktorów z ich doświadczeniem zawodowym jest wyznacznikiem jakości tego kursu.

Kurs FDM Taping adresowany jest do fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i lekarzy. Obejmuje omówienie struktur powięziowych i prezentację teorii, będącej podstawą działań terapeutycznych, ale przede wszystkim praktykę, której poświęca się podczas kursu wiele uwagi i czasu. W kursie FDM Taping stosuje się aplikacje taśm elastycznych, które wspierają terapię FDM – wzmacniają i utrwalają jej efekty oraz łagodzą ból (aplikacje przeciwbólowe, limfatyczne, korygujące ułożenie powięzi i kompresyjne). Uczestnicy uczą się, w jaki sposób i w jakich miejscach naklejać terapeutyczne taśmy, jak je ciąć i jak dobierać do konkretnych schorzeń i miejsc.

Podczas kursu wykorzystuje się elementy diagnostyki i terapii modelu FDM, której fundamentem jest mowa ciała pacjenta. Połączenie aplikacji z konkretnymi technikami metody Typaldosa daje uczestnikom kursu szerszy wachlarz rozwiązań w pracy z pacjentem. Część szkolenia przybiera formę warsztatów, podczas których zostają przedstawione propozycje postępowania w konkretnych przypadkach uszkodzeń układu narządu ruchu. Kurs obejmuje też analizę typowych zespołów, na przykład łokcia tenisisty czy golfisty, ostrogi piętowej, bolesnego barku itp., w podejściu zarówno lokalnym, jak i globalnym. Pozwala to jeszcze lepiej zrozumieć pracę nad tymi przypadkami i znacznie poprawić skuteczność terapii.

Uczestnicy kursu otrzymują materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej oraz 3 rolki elastycznych taśm.

Treść kursu:
- Wprowadzenie w teorię układu powięziowego
- Teoria 6 dystorsji układu powięziowego
- Filary diagnostyki w FDM
- Wprowadzenie do FDM Taping: rodzaje taśm, techniki klejenia, diagnostyka
- Wykorzystanie tapingu w leczeniu konkretnych dystorsji

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy zapoznać się z REGULAMINEM.

 

Termin kursu
10-11.12.2022 (sobota-niedziela)
Miejsce kursu
Katowice
Kadra szkoleniowa Tomasz Jeżowski
Cena kursu

1300 zł netto

(Zwolnienie z podatku VAT w przypadku finansowania kursu przez KFS, BUR oraz kursów realizowanych przez Akademia Angitia)

Opiekun kursu
Patryk Dziedzic, tel. 516 683 389


Kadra szkoleniowa

tomasz jeżowski

Tomasz Jeżowski

jest fizjoterapeutą z 16-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w urazach ortopedycznych, tapingu i limfologii, był jednym z prelegentów I Seminarium FDM online. Pod swoją opieką ma odnoszących sukcesy sportowców: Kamila Szeremetę, młodych bokserów Macieja Marchela i Artura Proksę, zawodników jiu-jitsu oraz młodą kadrę Jagiellonii Białystok. Prywatnie trenuje brazylijskie jiu-jitsu, Viet Vo Dao – wietnamską sztukę walki, w której ma czarny pas i uprawnienia instruktorskie.

 

 

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie lub certyfikat.

W przerwach kawowych organizator kursu zapewnia napoje zimne (woda) i gorące(kawa, herbata).

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.