fbpx

  • 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Taping

 FDM Taping powstał na podstawie modelu terapeutycznego FDM (Fascial Distortion Model przy organizacji IFDMO), a jego twórcami są: pionier europejskiego Medical Taping Concept (MTC) i instruktor FDM Harry Pijnappel, starszy instruktor Kinesiology Tapingu (K-Aktive) i instruktor FDM Dennis Krause oraz starszy instruktor Tensiotaping i instruktor FDM Robert Faryj. Połączenie wiedzy tych trzech instruktorów z ich doświadczeniem zawodowym jest wyznacznikiem jakości tego kursu.

Kurs FDM Taping adresowany jest do fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i lekarzy. Obejmuje omówienie struktur powięziowych i prezentację teorii, będącej podstawą działań terapeutycznych, ale przede wszystkim praktykę, której poświęca się podczas kursu wiele uwagi i czasu. W kursie FDM Taping stosuje się aplikacje taśm elastycznych, które wspierają terapię FDM – wzmacniają i utrwalają jej efekty oraz łagodzą ból (aplikacje przeciwbólowe, limfatyczne, korygujące ułożenie powięzi i kompresyjne). Uczestnicy uczą się, w jaki sposób i w jakich miejscach naklejać terapeutyczne taśmy, jak je ciąć i jak dobierać do konkretnych schorzeń i miejsc.

Podczas kursu wykorzystuje się elementy diagnostyki i terapii modelu FDM, której fundamentem jest mowa ciała pacjenta. Połączenie aplikacji z konkretnymi technikami metody Typaldosa daje uczestnikom kursu szerszy wachlarz rozwiązań w pracy z pacjentem. Część szkolenia przybiera formę warsztatów, podczas których zostają przedstawione propozycje postępowania w konkretnych przypadkach uszkodzeń układu narządu ruchu. Kurs obejmuje też analizę typowych zespołów, na przykład łokcia tenisisty czy golfisty, ostrogi piętowej, bolesnego barku itp., w podejściu zarówno lokalnym, jak i globalnym. Pozwala to jeszcze lepiej zrozumieć pracę nad tymi przypadkami i znacznie poprawić skuteczność terapii.

Treść kursu:
- Wprowadzenie w teorię układu powięziowego
- Teoria 6 dystorsji układu powięziowego
- Filary diagnostyki w FDM
- Wprowadzenie do FDM Taping: rodzaje taśm, techniki klejenia, diagnostyka
- Wykorzystanie tapingu w leczeniu konkretnych dystorsji

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy zapoznać się z REGULAMINEM.

 

Termin kursu
11-13.066.2021 (piątek-niedziela)
Miejsce kursu
Warszawa
Kadra szkoleniowa Weronika Wróblewska
Cena kursu
2250 zł


Kadra szkoleniowa

weronika wroblewska

Weronika Wróblewska

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, certyfikowaną przez IFDMO instruktorką modelu FDM, dyplomowaną terapeutką Mulligan Concept, Kinesio Taping z kilkuletnim doświadczeniem zdobytym w pracy klinicznej oraz podczas wielu szkoleń. Pracuje jako niezależna fizjoterapeutka ze szczególnym naciskiem na mobilizację i zwalczanie bólu modelem FDM, głównie z pacjentami ortopedycznymi. Pasjonuje się pracą manualną z pacjentem, docenia ogromny potencjał terapii powięziowej w procesie fizjoterapii. Dzięki własnemu doświadczeniu sportowca lekkiej atletyki przekazuje swoje umiejętności i wnosi je w życie sportowców jako terapeuta FDM.
 

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie lub certyfikat.

W przerwach kawowych organizator kursu zapewnia napoje zimne (woda) i gorące(kawa, herbata).

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.