fbpx

  • 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Intensywny (kurs 6-dniowy)

Kurs podstawowy

FASCIAL DISTORTION MODEL (FDM)

FDM jest kursem z zakresu terapii odkształceń układu powięziowego adresowany do lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, techników masażu. Kurs jest prowadzony przez międzynarodowych instruktorów organizacji IFDMO, dzięki której od 2012 roku w kursach mogą uczestniczyć również fizjoterapeuci i masażyści. Nie tylko ten fakt otwartego umysłu wyróżnia organizację IFDMO, ale też to, że jest to jedyna organizacja na świecie, która rozwinęła model FDM i wykorzystała jego potencjał w Neurologii, Limfologii, Ortopedii / Traumatologii w sporcie wyczynowym, jak i Pediatrii.

Fascial Distortion Model został opracowany w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w Stanach Zjednoczonych.

Umiejętności, jakie daje kurs FDM, pozwalają przeprowadzić genialnie prostą i często trafną diagnostykę, opierającą się o wywiad, badanie palpacyjnie oraz umiejętność czytania mowy ciała. Mowa ciała, są to gesty odnoszące się do bólu, zaburzeń czucia czy też dyskomfortu, z powodu których trafiają pacjenci do naszych gabinetów. Gesty te mówią nam z jakim odkształceniem powięziowym mamy do czynienia i często już w przebiegu terapii prowadzą nas do pierwotnego problemu, a nie tylko do przeciążeń czy też urazów będących jedynie jego następstwem. W modelu FDM to pacjent jest dla terapeuty najwyższym autorytetem, dlatego w trakcie kursu kładziemy duży nacisk na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta. Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają centralną rolę w procesie jego leczenia. Sześć rodzajów dystorsji powięziowych, jakie wyróżniamy, stanowi główne czynniki powodujące zaburzenia funkcji narządu ruchu. Każdej dystorsji odpowiadają charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, których znajomość jest kluczowa dla postawienia właściwej diagnozy i przeprowadzenia ukierunkowanej terapii.

Treść kursu:
- Historia i powstanie modelu FDM
- Anatomia, fizjologia i patofizjologia oraz funkcje struktur powięziowych
- Teoria 6 dystorsji układu powięziowego
- Diagnostyka: wywiad, badanie, mowa ciała
- Palpacja napięć tkankowych i rozluźnianie patologicznych zaburzeń układu powięziowego
- Praktyczne leczenie kończyny górnej
- Jednostki chorobowe: zamrożony bark, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zespół odruchowej dystrofii współczulnej, itd.
- Omówienie najczęstszych błędów terapeutycznych
- Leczenie kończyny dolnej i miednicy
- Jednostki chorobowe: skrzywienie miednicy, syndrom mięśnia gruszkowatego, dolegliwości dotyczące nerwu kulszowego, zwichnięcia, kolano skoczka, kolano biegacza, Shin Splint, itd.
- Leczenie kręgosłupa i szczęki
- Jednostki chorobowe: dolegliwości odcinka szyjnego, ból w odcinku lędźwiowym, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, itd.

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 

Termin kursu 14-19.09.2021 (wtorek-niedziela)
Miejsce kursu Łódź
Kadra szkoleniowa Marcin Słota
Organizator Akademia Angitia
Cena kursu
4500 zł


Kadra szkoleniowa

slotaMarcin Słota

jest fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM, terapeutą PNF oraz terapeutą Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Oprócz pracy opartej w dużej mierze na modelu FDM jest szczególnie zainteresowany terapią wisceralną i pracą z obrzękami, a także przypadkami przewlekłymi, które wymagają wyjątkowej cierpliwości, wytrwałości i specjalistycznej wiedzy. Marcin Słota stale rozszerza swoje umiejętności, które czynią go specjalistą w terapii obrzęków, układu limfatycznego oraz powięzi wisceralnych.

 

 

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie i certyfikat.

W przerwach kawowych organizator kursu zapewnia napoje zimne(woda) i gorące(kawa, herbata).

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.