fbpx

  • 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Intensywny (kurs 6-dniowy)

Kurs podstawowy

FASCIAL DISTORTION MODEL (FDM)

FDM jest kursem z zakresu terapii odkształceń układu powięziowego adresowany do lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, techników masażu. Kurs jest prowadzony przez międzynarodowych instruktorów organizacji IFDMO, dzięki której od 2012 roku w kursach mogą uczestniczyć również fizjoterapeuci i masażyści. Nie tylko ten fakt otwartego umysłu wyróżnia organizację IFDMO, ale też to, że jest to jedyna organizacja na świecie, która rozwinęła model FDM i wykorzystała jego potencjał w Neurologii, Limfologii, Ortopedii / Traumatologii w sporcie wyczynowym, jak i Pediatrii.

Fascial Distortion Model został opracowany w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w Stanach Zjednoczonych.

Umiejętności, jakie daje kurs FDM, pozwalają przeprowadzić genialnie prostą i często trafną diagnostykę, opierającą się o wywiad, badanie palpacyjnie oraz umiejętność czytania mowy ciała. Mowa ciała, są to gesty odnoszące się do bólu, zaburzeń czucia czy też dyskomfortu, z powodu których trafiają pacjenci do naszych gabinetów. Gesty te mówią nam z jakim odkształceniem powięziowym mamy do czynienia i często już w przebiegu terapii prowadzą nas do pierwotnego problemu, a nie tylko do przeciążeń czy też urazów będących jedynie jego następstwem. W modelu FDM to pacjent jest dla terapeuty najwyższym autorytetem, dlatego w trakcie kursu kładziemy duży nacisk na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta. Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają centralną rolę w procesie jego leczenia. Sześć rodzajów dystorsji powięziowych, jakie wyróżniamy, stanowi główne czynniki powodujące zaburzenia funkcji narządu ruchu. Każdej dystorsji odpowiadają charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, których znajomość jest kluczowa dla postawienia właściwej diagnozy i przeprowadzenia ukierunkowanej terapii.

Treść kursu:
- Historia i powstanie modelu FDM
- Anatomia, fizjologia i patofizjologia oraz funkcje struktur powięziowych
- Teoria 6 dystorsji układu powięziowego
- Diagnostyka: wywiad, badanie, mowa ciała
- Palpacja napięć tkankowych i rozluźnianie patologicznych zaburzeń układu powięziowego
- Praktyczne leczenie kończyny górnej
- Jednostki chorobowe: zamrożony bark, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zespół odruchowej dystrofii współczulnej, itd.
- Omówienie najczęstszych błędów terapeutycznych
- Leczenie kończyny dolnej i miednicy
- Jednostki chorobowe: skrzywienie miednicy, syndrom mięśnia gruszkowatego, dolegliwości dotyczące nerwu kulszowego, zwichnięcia, kolano skoczka, kolano biegacza, Shin Splint, itd.
- Leczenie kręgosłupa i szczęki
- Jednostki chorobowe: dolegliwości odcinka szyjnego, ból w odcinku lędźwiowym, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, itd.

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 

Termin kursu 20-25.07.2021 (wtorek-niedziela)
Miejsce kursu Warszawa
Kadra szkoleniowa Weronika Wróblewska
Cena kursu
4500 zł

 
Kadra szkoleniowa

weronika wroblewska

Weronika Wróblewska

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, certyfikowaną przez IFDMO instruktorką modelu FDM, dyplomowaną terapeutką Mulligan Concept, Kinesio Taping z kilkuletnim doświadczeniem zdobytym w pracy klinicznej oraz podczas wielu szkoleń. Pracuje jako niezależna fizjoterapeutka ze szczególnym naciskiem na mobilizację i zwalczanie bólu modelem FDM, głównie z pacjentami ortopedycznymi. Pasjonuje się pracą manualną z pacjentem, docenia ogromny potencjał terapii powięziowej w procesie fizjoterapii. Dzięki własnemu doświadczeniu sportowca lekkiej atletyki przekazuje swoje umiejętności i wnosi je w życie sportowców jako terapeuta FDM.
 

 

 

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie i certyfikat.

W przerwach kawowych organizator kursu zapewnia napoje zimne(woda) i gorące(kawa, herbata).

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.