Kurs podstawowy
M O D U Ł III
FASCIAL DISTORTION MODEL (FDM)
Modułowy kurs FDM jest to kurs dla lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, techników masażu z zakresu sześciu dystorsji układu powięziowego, które są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu. Modułowy FDM jako całość nie różni się zawartością merytoryczną od kursu 6-dniowego. System modułowy jest wygodnym rozwiązaniem, jeśli nie mogą Państwo z powodów czasowych, finansowych czy innych udać się na intensywny kurs 6-dniowy. Niektórzy terapeuci preferują kurs w częściach, ponieważ daje to więcej czasu na doskonalenie we własnym gabinecie technik poznanych na danym module, a potem możliwość skontrolowania ich poprawności na kolejnej części szkolenia.
Moduł III jest kontynuacją kursów FDM Moduł I i FDM Moduł II. Uczestnictwo w Module III jest uwarunkowanie ukończeniem Modułu II.
Celem Modułu III jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu dystorsji kontinuum, przepukliny punktu spustowego i dystorsji tektonicznej.
***
Fascial Distortion Model to model diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych, opracowana w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w USA. FDM, czyli model odkształcenia powięzi, stosowany jest z powodzeniem w leczeniu takich urazów jak: naciągnięcia mięśni, zwichnięcie kostki, skręcenia kolana, urazy sportowe, bóle krzyża i wiele innych.
Lekarze ufają diagnostyce obrazowej, osteopaci doszukują się zaburzeń w odległych regionach ciała, a fizjoterapeuci i masażyści, choć pracują zazwyczaj z właściwą strukturą (tkanką), niestety nadal zbyt często używają niewłaściwych technik terapeutycznych. To wszystko zmienia się dzięki umiejętnościom, jakie daje metoda FDM. Czytanie mowy ciała i opis bólu pacjenta, pozwala postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić skuteczną terapię. Prawdziwa sztuka pracy modelem FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami – polega na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta.
Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają istotną rolę w procesie jego leczenia. Metoda ta opiera się na założeniu, że dystorsje powięziowe są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu. Wyróżnia się sześć rodzajów dystorsji, z których każdy posiada charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, co jest kluczowe dla postawienia diagnozy.
***
Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.
Terminy modułów | |
Moduł I | 10-11.04.2021 (sobota, niedziela) |
Moduł II | 22-23.05.2021 (sobota, niedziela) |
Moduł III | 26-27.06.2021 (sobota, niedziela) |
Kadra Szkoleniowa | Marcin Słota |
Miejsce kursu | Wrocław |
Cena kursu | 1600 zł za Moduł III |
Organizator |
Akademia Angitia |
Kadra szkoleniowa
Marcin Słota
jest fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM, terapeutą PNF oraz terapeutą Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Oprócz pracy opartej w dużej mierze na modelu FDM jest szczególnie zainteresowany terapią wisceralną i pracą z obrzękami, a także przypadkami przewlekłymi, które wymagają wyjątkowej cierpliwości, wytrwałości i specjalistycznej wiedzy. Marcin Słota stale rozszerza swoje umiejętności, które czynią go specjalistą w terapii obrzęków, układu limfatycznego oraz powięzi wisceralnych.
Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie lub certyfikat. W przerwach kawowych organizator kursu zapewnia napoje zimne(woda) i gorące(kawa, herbata). |
Zainwestuj w siebie
Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).
Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.
Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.
Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.
Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.