fbpx

  • 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Orto

Kurs specjalistyczny                       

FDM ORTO

Kurs FDM ORTO to rozwijający kurs drugiego stopnia programu szkoleniowego Fascial Distortion Model przy organizacji IFDMO, adresowany jest do lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, masażystów, techników masażu, którzy ukończyli kurs pierwszego poziomu. W trakcie kursu omówimy i przećwiczymy, na przykładzie kilku typowych schorzeń ortopedycznych, sposób myślenia, zarządzania i terapii zgodnej z filozofią modelu FDM.

FDM Orto to rozwijający kurs drugiego stopnia programu szkoleniowego Fascial Distortion Model przy organizacji IFDMO.

Kurs adresowany jest do fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i lekarzy, którzy wcześniej ukończyli podstawowy kurs FDM.

Praca modelem FDM jest bardzo skuteczna w likwidacji bólu, z którym przychodzi do nas pacjent, jednak bywa, że efekt nie jest stuprocentowy albo mimo zupełnej likwidacji bólu problem wraca stosunkowo szybko. Testy mięśniowe dają możliwość weryfikacji i upewnienia się, że efekt utrzyma się na dłużej. W trakcie kursu FDM Orto pokażemy w jaki sposób używać testów mięśniowych jako zmiennej, która pozwoli nam dopracować skuteczność terapii, bądź znacznie wydłużyć jej efekt. Nauczymy jak wykorzystać potencjał pacjenta i dostosowywać do niego odpowiednie zalecenia.

FDM Orto to szkolenie rozszerzające wiedzę z zakresu anatomii oraz funkcji pojedynczych mięśni. Przybliżymy jaki wpływ mają dystorsje powięziowe (aktywne i podprogowe) na tonus spoczynkowy mięśnia. FDM Orto to odpowiedni kurs do udoskonalenia pracy modelem FDM oraz nabycia umiejętności wykorzystywania doskonałego narzędzia, jakim są testy mięśniowe. FDM Orto to praca na dystorsjach w odniesieniu do wybranych, najczęstszych schorzeń ortopedycznych z jakimi przychodzi nam się zmierzyć w codziennej pracy z pacjentem, takich jak :

Celem kursu jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu:  

- FDM – powtórka teorii i praktyki
- ciasnota podbarkowa
- „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”
- cieśń nadgarstka
kolano skoczka
- skręcenie stawu skokowego
- „dyskopatia” odc. C, TH, L-S
i inne problemy bólowe.

 

Lekarze ufają diagnostyce obrazowej, osteopaci doszukują się zaburzeń w odległych regionach ciała, a fizjoterapeuci i masażyści, choć pracują zazwyczaj z właściwą strukturą/tkanką, niestety nadal zbyt często używają niewłaściwych technik terapeutycznych. Zasada Pereta 80 / 20 , mówiąca o "kluczowych nielicznych i błahych licznych" jest bliska temu co obserwujemy w modelu FDM, gdzie dzięki prostej diagnostyce możemy dopasować do danego odkształcenia powięziowego właściwy bodziec i jego skalę. Czytanie mowy ciała, wywiad i opis bólu pacjenta pozwalają postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić skuteczną terapię.

Prawdziwa sztuka pracy modelem FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami – opiera się na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta.

Uczestnictwo w kursie jest uwarunkowane:
-   ukończeniem kursu FDM Intensywny lub trzech kursów modułowych: FDM Moduł 1, FDM Moduł 2, FDM Moduł 3
-   posiadaniem minimum 3 miesięcy doświadczenia w pracy z modelem FDM

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 

Termin kursu 04-07.06.2020 (czwartek-niedziela)
Miejsce kursu Pisz
Kadra szkoleniowa Adam Kuna
Organizator Akademia Angitia
Cena kursu
3000 zł

Kadra szkoleniowa

Adam Kuna 2Adam Kuna

z wykształcenia jest fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO instruktorem modelu FDM oraz FDM Taping. Jest również terapeutą P-DTR, PNF, Mulligan Concept oraz certyfikowanym terapeutą Funkcjonalnego Treningu Motorycznego. Wiele lat pracy z pacjentem pozwoliło mu uwierzyć, że terapia tkanek miękkich połączona z ruchem jest rozwiązaniem dla zdecydowanej większości zaburzeń układu narządu ruchu. Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej AngitiaMed w Piszu. Oprócz modelu FDM interesuje się również piką nożną.

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Skrypt szkoleniowy
  • Zaświadczenie lub certyfikat

W przerwach kawowych organizator kursu zapewnia napoje zimne(woda) i gorące(kawa, herbata).

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Kurs objęty jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty - najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów – i kurs będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuję go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.