fbpx

  • 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Limfologia

FDM Limfologia jest uzupełnieniem modelu FDM o dodatkowe techniki opierające się o wiedzę z zakresu anatomii segmentarnej i neurolimfologii, jak również zaprezentowanie nowych sposobów czytania mowy ciała.

Czterodniowy kurs FDM Limfologia dostarczy specjalistycznej wiedzy z zakresu układu limfatycznego oraz jego powiązań z układem powięziowym, w tym korelacja z dystorsjami z modelu FDM.
Istotnym celem jest zrozumienie jaki wpływ na układ limfatyczny wywiera terapia powięziowa, opierająca się o mowę ciała pacjenta ale również o odruchowe reakcje tkankowe.


Przedstawiona zostanie rola Manualnego Drenażu Limfatycznego w skuteczności terapeutycznej po wysokobodźcowych technikach.
Uczestnicy nauczą się także pracy z obrzękami stawowymi pooperacyjnymi i pourazowymi a także znaczenia przywrócenia mechaniki płynów (krwi i limfy) w pracy terapeutycznej.


Ponadto w celu szerszego zrozumienia przyczyn dolegliwości u pacjenta, poznają elementy anatomii segmentarnej. Zaprezentowane zostaną nowe sposoby czytania ciała oraz związane z nimi elementy terapii (Terapia Stref Odruchowych).
Kurs jest uzupełnieniem wiedzy z zakresu powięzi o mechanikę płynów (krwi i limfy) oraz o globalne spojrzenie na schorzenia poprzez Terapię Stref Odruchowych, co znacząco wpłynie na proces rehabilitacji pacjenta.


Kursanci zdobędą wiedzę i techniki pracy lokalnej jak i globalnej, nauczą się szukać pierwotnego źródła problemu oraz uzyskają zrozumienie dla wielu skomplikowanych procesów patogennych. Dzięki temu łatwiej będzie pomóc pacjentom ze schorzeniami przewlekłymi, jak również tym, u których różne rodzaje terapii do tej pory zawiodły. Ponadto wzbogacą swój warsztat pracy o nowe umiejętności, alternatywne do chwytów FDM, które można stosować samodzielnie, w celu przygotowania tkanki do terapii FDM.

Uczestnictwo w kursie jest uwarunkowane:
-   ukończeniem kursu FDM Intensywny lub trzech kursów modułowych: FDM Moduł 1, FDM Moduł 2, FDM Moduł 3
-   posiadaniem minimum 3 miesięcy doświadczenia w pracy z modelem FDM

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM

Termin kursu 05–08.06.2019 (środa–sobota)
Miejsce kursu Katowice
Kadra szkoleniowa Ewa Włodarczyk
Organizator Akademia Angitia
Cena kursu
3000 zł


Kadra szkoleniowa

Ewa Włodarczyk na stronęEwa Włodarczyk

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, instruktorką KTP i FDM Limfologia, terapeutką FDM, jak również KTO, Anatomy Trains. Ważnym działem jej pracy są pacjenci z obrzękami. Obserwuje znaczną poprawę, stosując u nich terapię przeciwzastoinową. Stara się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w tej dziedzinie, jak również rozpowszechniać terapię przeciwobrzękową w środowisku medycznym. Ponadto pracuje z pacjentami ortopedycznymi. Najważniejsza w fizjoterapii jest dla niej praca manualna z pacjentem dlatego wykorzystuje terapie manipulacji powięziowych i zwalczania bólu modelem FDM.

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Skrypt szkoleniowy
  • Certyfikat

Uczestnicy podczas kursu zapewnione mają kawę i herbatę.

 

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o..