fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Diagnostyka FDM

Diagnostyka FDM jest kursem z zakresu terapii odkształceń układu powięziowego adresowanym do lekarzy, fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, masażystów, techników masażu, studentów V roku fizjoterapii, studentów ostatniego semestru szkół masażu.

Fascial Distortion Model został opracowany w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w Stanach Zjednoczonych.

Kurs ten ma na celu, przede wszystkim, zapoznać uczestników z modelem odkształcania powięzi (Fascial Distortion Model), nauczyć budowy układu powięziowego, odczytywania mowy ciała pacjenta jako głównego filaru diagnostycznego ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do wykonywania adekwatnych technik mobilizacyjnych.

Umiejętności, jakie daje kurs Diagnostyka FDM, pozwalają na odczytywanie mowy ciała pacjenta, analizowanie i dopasowywanie mowy ciała do objawów i historii choroby w odniesieniu do dystorsji układu powięziowego, dobieranie optymalnych pozycji zabiegowych, siły stosowanej techniki w celu teoretycznego określenia skali bodźca oraz dopasowanie właściwej techniki mobilizacji do konkretnej (jednej z sześciu) dystorsji powięziowej, odnosząc ją do mowy ciała pacjenta.

Kurs jest prowadzony przez międzynarodowego instruktora organizacji IFDMO, dzięki której od 2012 roku w kursach mogą uczestniczyć również fizjoterapeuci i masażyści. Nie tylko ten fakt otwartego umysłu wyróżnia organizację IFDMO, ale też to, że jest to jedyna organizacja na świecie, która rozwinęła model FDM i wykorzystała jego potencjał w neurologii, limfologii, ortopedii/ traumatologii, w sporcie wyczynowym, jak i pediatrii.