fbpx

  • 571 804 475
  • angitia@angitia.pl

Diagnostyka FDM Online

Diagnostyka FDM Online jest kursem z zakresu terapii odkształceń układu powięziowego, adresowanym do lekarzy, fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, masażystów, techników masażu, studentów V roku fizjoterapii, studentów ostatniego semestru szkół masażu.

Fascial Distortion Model został opracowany w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w Stanach Zjednoczonych.

Kurs ma na celu, przede wszystkim, zapoznać uczestników z modelem odkształcania powięzi (Fascial Distortion Model), nauczyć budowy układu powięziowego, odczytywania mowy ciała pacjenta jako głównego filaru diagnostycznego ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do wykonywania adekwatnych technik mobilizacyjnych.

Umiejętności, jakie daje kurs Diagnostyka FDM, pozwalają na odczytywanie mowy ciała pacjenta, analizowanie i dopasowywanie mowy ciała do objawów i historii choroby w odniesieniu do dystorsji układu powięziowego, dobieranie optymalnych pozycji zabiegowych, siły stosowanej techniki w celu teoretycznego określenia skali bodźca oraz dopasowanie właściwej techniki mobilizacji do konkretnej (jednej z sześciu) dystorsji powięziowej, odnosząc ją do mowy ciała pacjenta.

Kurs jest prowadzony online - uczestnik otrzymuje dostęp do kursu na platformie edukacyjnej.