• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Taping

FDM Taping jest jednym z kursów drugiego poziomu programu szkoleniowego Fascial Distortion Model przy organizacji IFDMO. Powstał na podstawie modelu terapeutycznego FDM, a jego twórcami są: pionier europejskiego Medical Taping Concept (MTC) i instruktor FDM Harry Pijnappel, starszy instruktor Kinesiology Tapingu (K-Aktive) i instruktor FDM Dennis Krause oraz starszy instruktor Tensiotaping i instruktor FDM Robert Faryj. Połączenie wiedzy tych trzech instruktorów z ich doświadczeniem zawodowym jest wyznacznikiem jakości tego szkolenia.

Szkolenie FDM Taping jest przeznaczone dla fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i lekarzy, którzy wcześniej ukończyli podstawowy kurs FDM. Obejmuje omówienie struktur powięziowych i prezentację teorii, będącej podstawą działań terapeutycznych, ale przede wszystkim praktykę, której poświęca się podczas kursu wiele uwagi i czasu.W szkoleniu FDM Taping stosuje się aplikacje taśm elastycznych, które wspierają terapię FDM – wzmacniają i utrwalają jej efekty oraz łagodzą ból (aplikacje przeciwbólowe, limfatyczne, korygujące ułożenie powięzi i kompresyjne). Uczestnicy uczą się, w jaki sposób i w jakich miejscach naklejać terapeutyczne taśmy, jak je ciąć i jak dobierać do konkretnych schorzeń i miejsc.

Podczas kursu wykorzystuje się elementy diagnostyki i terapii metody FDM, której fundamentem jest mowa ciała pacjenta. Połączenie aplikacji z konkretnymi technikami metody Typaldosa daje uczestnikom kursu szerszy wachlarz rozwiązań w pracy z pacjentem. Część szkolenia przybiera formę warsztatów, podczas których zostają przedstawione propozycje postępowania w konkretnych przypadkach uszkodzeń układu narządu ruchu. Kurs obejmuje też analizę typowych zespołów, na przykład łokcia tenisisty czy golfisty, ostrogi piętowej, bolesnego barku itp., w podejściu zarówno lokalnym, jak i globalnym. Pozwala to jeszcze lepiej zrozumieć pracę nad tymi przypadkami i znacznie poprawić skuteczność terapii.

Sprawdź ofertę szkoleń z zakresu FDM Taping w kalendarium szkoleń.