• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa)

Jest to szkolenie dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Czas trwania kursu: 4 dni teorii i praktyki.

Szkolenie prezentuje Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową, która jest zalecana jako podstawowa metoda terapii obrzęku limfatycznego. KTP obejmuje manualny drenaż limfatyczny (MLD), bandażowanie (kompresoterapię), ćwiczenia poprawiające odpływ chłonki i pielęgnację skóry. Technika ta daje bardzo dobre efekty, choć wymaga cierpliwości, wielkiej precyzji i uwagi oraz specjalistycznej wiedzy.

Wiedza z KTP wykorzystywana jest z powodzeniem w terapii następujących schorzeń: przy obrzękach limfatycznych, pourazowych, w niewydolności żylnej, przy obrzękach powstałych z powodu braku aktywności ruchowej, przy obrzękach lipidowych, w terapii blizn (również po oparzeniach), przy sklerodermii, przy cellulicie i wielu innych.

Podczas szkolenia uczestnik zdobędzie teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu metody KTP i sposobów jej zastosowania w pracy z pacjentem, umiejętność identyfikacji problemów i ich rozwiązywania dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta, umiejętność łączenia wiedzy teoretycznej z praktyką zawodową i certyfikat szkolenia.

Istotną i unikatową częścią kursu KTP jest dokładne przedstawienie anatomii i fizjologii układu limfatycznego. Kursanci nauczą się też kwalifikować i rozpoznawać obrzęki, poznają procesy, które prowadzą do ich powstawania, nauczą się chwytów terapeutycznych i będą je praktykować pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.