• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

Modułowe szkolenie FDM - MODUŁ II

Kurs podstawowy

M O D U Ł  II

FASCIAL DISTORTION MODEL (FDM)

Modułowe szkolenie FDM jest to szkolenie dla lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów oraz masażystów z zakresu sześciu dystorsji układu powięziowego, które są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu. Modułowy FDM jako całość nie różni się zawartością merytoryczną od kursu 6-dniowego. System modułowy jest wygodnym rozwiązaniem, jeśli nie mogą Państwo z powodów czasowych, finansowych czy innych udać się na intensywny kurs 6-dniowy. Niektórzy terapeuci preferują kurs w częściach, ponieważ daje to więcej czasu na doskonalenie we własnym gabinecie technik poznanych na danym module, a potem możliwość skontrolowania ich poprawności na kolejnej części szkolenia.

Moduł II jest kontynuacją szkolenia FDM Moduł I, które obejmowało ogólną teorię 6 dystorsji powięziowych i pracę manualną w obrębie kończyny górnej. Uczestnictwo w Module II jest uwarunkowane ukończeniem Modułu I.

Podczas Modułu II omawiamy i opracowujemy kończynę dolną. Zostaną przedstawione wszystkie dystorsje w obrębie kończyny dolnej i miednicy.

Tematyka Modułu II:

***

Fascial Distortion Model to metoda diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych, opracowana w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w USA. FDM, czyli model odkształcenia powięzi, stosowany jest z powodzeniem w leczeniu takich urazów jak: naciągnięcia mięśni, zwichnięcie kostki, skręcenia kolana, urazy sportowe, bóle krzyża i wiele innych.

Lekarze ufają diagnostyce obrazowej, osteopaci doszukują się zaburzeń w odległych regionach ciała, a fizjoterapeuci i masażyści, choć pracują zazwyczaj z właściwą strukturą (tkanką), niestety nadal zbyt często używają niewłaściwych technik terapeutycznych. To wszystko zmienia się dzięki umiejętnościom, jakie daje metoda FDM. Czytanie mowy ciała i opis bólu pacjenta, pozwala postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić skuteczną terapię. Prawdziwa sztuka pracy metodą FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami – polega na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta.

Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają istotną rolę w procesie jego leczenia. Metoda ta opiera się na założeniu, że dystorsje powięziowe są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu. Wyróżnia się sześć rodzajów dystorsji, z których każdy posiada charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, co jest kluczowe dla postawienia diagnozy.

FDM ze względu na swój holistyczny charakter jest metodą maksymalizującą efektywność pracy terapeuty i daje doskonałe rezultaty.

***

Szkolenie prowadzone jest w języku polskim, tłumaczone na język ukraiński.

Szkolenie odbędzie się w hotelu "Dżem" http://jam-hotel.com.ua/pl/lviv/ekonom/ -  gdzie dla uczestników szkolenia udzielany jest rabat 20% na zakwaterowanie+śniadanie. Dodatkowo w cenę szkolenia wliczony jest obiad.

Więcej informacji na Fascial Distortion Model Ukraine

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM SZKOLENIA. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 Moduł II 24-25.02.2018 (sobota, niedziela) 
 Kadra Szkoleniowa Robert Faryj, Oleg Boboshko
 Miejsce szkolenia ul. Kopernika 18a, Lwów, Ukraina
 Cena szkolenia  1200 zł
 Organizator
 Inovo Academy


Kadra szkoleniowa

robert

Robert Faryj

jest z wykształcenia fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem metody FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

 

Olek.1

Oleg Boboshko

jest z wykształcenia fizjoterapeutą, terapeutą FDM. Obecnie studiuje magistra rehabilitacji. W trakcie wielu swoich podróży ukończył kursy: Masaż tajski (Chiang Maj - Tajlandia), Akupunktura (Beijing – China, Taszkent - Uzbekistan), Yumeiho therapy (Moskwa - Rosja), Soft manual techniques (Kiev - Ukraina), Deep Tissue massage (Lwów - Ukraina), Starosłowiański masaż brzucha (Moskwa - Rosja), Hirudotherapy course (Lwów - Ukraina). Slogan zyciowy: “Γηράσκω δαιεί πολλά διδασκόμενος! “- Σόλων (Ile żyje - zawsze dużo studiuję). Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej w Atenach (Grecja), pasjonuje się pracą manualną z pacjentem w zwalczaniu bólu metodą FDM. 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Skrypt szkoleniowy
  • Certyfikat międzynarodowy

Uczestnicy podczas szkolenia mają zapewnione; kanapki, kawę, herbatę i poczęstunek. Będzie można się skoncentrować wyłącznie na nauce.

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

[Form wybrany_termin_szkolenia not found!]

Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.