• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Intensywny (szkolenie 6-dniowe)

Kurs podstawowy

FASCIAL DISTORTION MODEL (FDM)

FDM jest szkoleniem z zakresu terapii odkształceń układu powięziowego. Kierujemy je do fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i lekarzy. Szkolenie jest prowadzone przez międzynarodowych instruktorów organizacji IFDMO, dzięki której od 2012 roku w kursach mogą uczestniczyć również fizjoterapeuci i masażyści. Nie tylko ten fakt otwartego umysłu wyróżnia organizację IFDMO, ale też to, że jest to jedyna organizacja na świecie, która rozwinęła model FDM i wykorzystała jego potencjał w Neurologii, Limfologii, Ortopedii / Traumatologii w sporcie wyczynowym jak i Pediatrii.

Fascial Distortion Model została opracowana w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w Stanach Zjednoczonych.

Umiejętności, jakie daje szkolenie FDM, pozwalają przeprowadzić genialnie prostą i bardzo często trafną diagnostykę, opierającą się o wywiad, badanie palpacyjnie oraz umiejętność czytania mowy ciała. Mowa ciała, są to gesty odnoszące się do bólu, zaburzeń czucia czy też dyskomfortu, z powodu których trafiają pacjenci do naszych gabinetów. Gesty te mówią nam z jakim odkształceniem powięziowym mamy do czynienia i często już w przebiegu terapii prowadzą nas do pierwotnego problemu, a nie tylko do przeciążeń czy też urazów będących jedynie jego następstwem. W modelu FDM to pacjent jest dla terapeuty najwyższym autorytetem, dlatego podczas szkolenia kładziemy duży nacisk na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta. Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają centralną rolę w procesie jego leczenia. Sześć rodzajów dystorsji powięziowych, jakie wyróżniamy, stanowi główne czynniki powodujące zaburzenia funkcji narządu ruchu. Każdej dystorsji odpowiadają charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, których znajomość jest kluczowa dla postawienia właściwej diagnozy i przeprowadzenia ukierunkowanej terapii.

Treść szkolenia:
- Historia i powstanie modelu FDM
- Anatomia, fizjologia i patofizjologia oraz funkcje struktur powięziowych
- Teoria 6 dystorsji układu powięziowego
- Diagnostyka: wywiad, badanie, mowa ciała
- Palpacja napięć tkankowych i rozluźnianie patologicznych zaburzeń układu powięziowego
- Praktyczne leczenie kończyny górnej
- Jednostki chorobowe: zamrożony bark, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zespół odruchowej dystrofii współczulnej, itd.
- Omówienie najczęstszych błędów terapeutycznych
- Leczenie kończyny dolnej i miednicy
- Jednostki chorobowe: skrzywienie miednicy, syndrom mięśnia gruszkowatego, dolegliwości dotyczące nerwu kulszowego, zwichnięcia, kolano skoczka, kolano biegacza, Shin Splint, itd.
- Leczenie kręgosłupa i szczęki
- Jednostki chorobowe: dolegliwości odcinka szyjnego, ból w odcinku lędźwiowym, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, itd.

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM SZKOLENIA. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 

Termin szkolenia: 18-23.09.2018 (wtorek-niedziela)
Miejsce szkolenia: Gdańsk
Kadra szkoleniowa Marcin Słota
Organizator: Angitia Sp. z o.o.
Cena szkolenia: 4500 zł


Kadra szkoleniowa

slotaMarcin Słota

jest fizjoterapeutą, akredytowanym przez IFDMO instruktorem metody FDM, terapeutą PNF oraz terapeutą Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Oprócz pracy opartej w dużej mierze na metodzie FDM jest szczególnie zainteresowany terapią wisceralną i pracą z obrzękami, a także przypadkami przewlekłymi, które wymagają wyjątkowej cierpliwości, wytrwałości i specjalistycznej wiedzy. Marcin Słota stale rozszerza swoje umiejętności, które czynią go specjalistą w terapii obrzęków, układu limfatycznego oraz powięzi wisceralnych.

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Skrypt szkoleniowy
  • Certyfikat międzynarodowy

Uczestnicy podczas szkolenia zapewnioną mają kawę, herbatę, kanapki oraz poczęstunek. Będzie można się skoncentrować wyłącznie na nauce.

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na szkolenie

Skąd dowiedział/a się Pan/i o szkoleniu?


Dane do faktury

Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.