• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM Intensywny (szkolenie 6-dniowe) - OSTATNIE MIEJSCA

Kurs podstawowy

FASCIAL DISTORTION MODEL (FDM)

jest to szkolenie dla lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów i masażystów z zakresu terapii powięziowej FDM.

Fascial Distortion Model to metoda diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych, opracowana w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w Stanach Zjednoczonych. FDM – model postępowania z odkształceniami powięzi – jest stosowany z powodzeniem w leczeniu takich urazów jak: naciągnięcia mięśni, zwichnięcie kostki, skręcenia kolana, urazy sportowe, bóle kręgosłupa i wiele innych.

Umiejętności, jakie daje szkolenie FDM, zmieniają często całą praktykę terapeuty, zarówno od strony merytorycznej, czyli całościowe rozumienie procesu terapii, jak i od strony biznesowej – a więc dochodowość gabinetu. Zwiększa się wyraźnie trafność diagnostyczna, skuteczność terapii i trwałość poprawy stanu tkanki. Terapeuta uczy się podczas naszego kursu, jak czytać mowę ciała i interpretować sposób, w jaki pacjent mówi o swoich dolegliwościach, jak szybko i skutecznie uwolnić pacjenta od bólu, jak zadziałać terapeutycznie dokładnie w miejscu, gdzie występuje problem. Praca metodą FDM polega na prostocie i skuteczności popartych wiedzą oraz umiejętnościami palpacyjnymi i manualnymi, nie zaś na stosowaniu skomplikowanych chwytów i technik przez wiele godzin pracy z pacjentem. W metodzie FDM to pacjent jest dla terapeuty autorytetem w sprawie jego własnych dolegliwości, dlatego podczas szkolenia kładziemy nacisk na umiejętności słuchania, obserwowania pacjenta i działania przede wszystkim tam, gdzie sam pacjent świadomie lub nieświadomie wskazuje problem.

Metoda FDM jest terapią powięziową. Powięź była dotąd strukturą niedocenianą i mało znaną, lecz im bardziej ją poznajemy, tym więcej jej funkcji odkrywamy i tym więcej widzimy możliwości pracy na niej. Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają centralną rolę w procesie jego leczenia. Sześć rodzajów dystorsji powięziowych, jakie wyróżniamy, stanowi główne czynniki powodujące zaburzenia funkcji narządu ruchu. Każdej dystorsji odpowiadają charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, których znajomość jest kluczowa dla postawienia diagnozy.

Terapia FDM ma holistyczny charakter, dzięki czemu maksymalizuje efektywność pracy terapeuty i daje doskonałe rezultaty.

Celem szkolenia jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy na następujące tematy:
- Historia i powstanie FDM
- Anatomia i funkcje struktur powięziowych
- Teoria 6 dystorsji powięziowych
- Wzorce dystorsji, diagnostyka mowy ciała
- Palpacja napięć tkankowych i rozluźnianie patalogicznych wzorcóe
- Praktyczne leczenie kończyny górnej
- Jednostki chorobowe: zamrożony bark, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zespół odruchowej dystrofii współczulnej i wiele innych
- Omówienie najczęstszych błędów terapeutycznych
- Patologiczne zmiany układu powięziowego
- Leczenie kończyny dolnej i złego ustawienia miednicy
- Jednostki chorobowe: skrzywienie miednicy, syndrom mięśnia gruszkowatego, dolegliwości dotyczące nerwu kulszowego, zwichnięcia, kolano skoczka i wiele innych
- Leczenie kręgosłupa i szczęki
- Wprowadzenie w powięziowe leczenie brzucha
- Jednostki chorobowe: dolegliwości odcinka szyjnego, ból w odcinku lędźwiowym, blokada segmentu ruchowego kręgosłupa, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego i wiele innych.

 Tutaj do pobrania HARMONOGRAM SZKOLENIA. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 

Termin szkolenia: 27.06-02.07.2017 (wtorek-niedziela)
Miejsce szkolenia: Pisz, pl. Daszyńskiego 6, Restauracja Belweder, piętro I
Kadra szkoleniowa Adam Kuna
Organizator: Angitia
Cena szkolenia: 4300 zł


Kadra szkoleniowa

Adam Kuna 2Adam Kuna

z wykształcenia jest fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO terapeutą metody FDM. Jest również terapeutą PNF, Mulligan Concept oraz certyfikowanym terapeutą Funkcjonalnego Treningu Motorycznego. Wiele lat pracy z pacjentem pozwoliło mu uwierzyć, że terapia tkanek miękkich połączona z ruchem jest rozwiązaniem dla zdecydowanej większości zaburzeń układu narządu ruchu. Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej AngitiaMed w Piszu. Oprócz metody FDM interesuje się również piką nożną.

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Skrypt szkoleniowy 200 stron
  • Certyfikat międzynarodowy

Uczestnicy podczas szkolenia zapewnioną mają kawę, herbatę, kanapki oraz poczęstunek. Będzie można się skoncentrować wyłącznie na nauce.

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

[Form wybrany_termin_szkolenia not found!]

Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.