• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa)

KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa)

Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa to kurs adresowany do lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, masażystów, techników masażu. Praca z obrzękami jest niezwykle ważną częścią opieki nad pacjentem, ale też jest procesem skomplikowanym i długotrwałym. Wymaga od terapeuty specjalistycznych umiejętności, których nabędzie podczas naszego kursu, a również dużej cierpliwości i skupienia. KTP dotyczy pacjentów różnego rodzaju – zarówno tych z obrzękami po usunięciu węzłów chłonnych, czy mastektomii, jak i pacjentów po operacjach plastycznych lub pacjentów z obrzękami tłuszczowymi. Często żyją oni miesiącami lub latami z wielkimi obrzękami kończyn, nie znajdując pomocy w systemie opieki zdrowotnej. Z perspektywy terapeuty to wielka satysfakcja móc przynieść ulgę takim pacjentom. Należy jednocześnie pamiętać, że stanowią oni niezagospodarowaną grupę, która podniesie dochodowość i wyniki finansowe każdego gabinetu fizjoterapii.

Techniki KTP można wykorzystać także podczas pracy z pacjentami nieobrzękowymi do wyciszenia po terapii FDM oraz wzmocnienia efektu terapeutycznego i przeciwbólowego. KTP jest metodą subtelną i holistyczną, która świetnie się łączy z innymi metodami pracy, popularnymi wśród terapeutów.

Kurs KTP, obok solidnej dawki praktyki, nauki chwytów drenażu limfatycznego i bandażowania, daje kursantowi także dogłębną wiedzę na temat układu limfatycznego. Jest to układ niedoceniany, niewielka jest świadomość wszystkich jego funkcji i wiedza anatomiczna z tego obszaru. Tymczasem odgrywa on ogromną rolę w zachowaniu zdrowego stanu tkanki. Zapraszamy do poznania wszystkich elementów Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej i wprowadzenia swoich umiejętności terapeutycznych na wyższy poziom.

KTP jest wykorzystywane m.in w terapii następujących schorzeń:
- Obrzęki limfatyczne pierwotne i wtórne
- Obrzęki pourazowe (exudat)
- W niewydolności żylnej (transudat)
- Obrzęki powstałe z powodu braku aktywności ruchowej
- Obrzęki lipidowe
- Lipo-limfatyczne blizny (również po oparzeniach)
- Sklerodermia
- Cellulit (Panniculopathia sclerofibrotica oedematosa) i wiele innych
Część teoretyczna:
Anatomia, budowa i funkcja naczyń limfatycznych
- Budowa naczyń krwionośnych
Obrzęk pourazowy - fizjopatologia przesięku, terapia
Obrzęk lipo-limfatyczny - fizjopatologia wysięku, terapia
Obrzęk limfatyczny - fizjopatologia obrzęku, terapia
- Przeprowadzenie wywiadu
- Celowość i metodyka wykonywania terapii uciskowej kończyn z obrzękiem
Technika naklejania plastrów limfatycznych
Część praktyczna:
Podstawowe chwyty i techniki drenażu dla poszczególnych części ciała
- Terapia obrzękowa, ułożenie pacjenta
Bandażowanie kończyny górnej i dolnej
Gimnastyka i handling
Naklejanie plastrów limfatycznych

 Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM

Termin kursu 28.02-03.03.2019 (czwartek-niedziela)
Miejsce kursu Warszawa
Kadra szkoleniowa Ewa Włodarczyk
Organizator Akademia Angitia
Cena kursu 3000 zł


Kadra szkoleniowa

Ewa Włodarczyk na stronęEwa Włodarczyk

jest z wykształcenia fizjoterapeutką, instruktorką KTP i FDM Limfologia, terapeutką FDM, jak również KTO, Anatomy Trains. Ważnym działem jej pracy są pacjenci z obrzękami. Obserwuje znaczną poprawę, stosując u nich terapię przeciwzastoinową. Stara się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w tej dziedzinie, jak również rozpowszechniać terapię przeciwobrzękową w środowisku medycznym. Ponadto pracuje z pacjentami ortopedycznymi. Najważniejsza w fizjoterapii jest dla niej praca manualna z pacjentem dlatego wykorzystuje terapie manipulacji powięziowych i zwalczania bólu modelem FDM.

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Skrypt szkoleniowy
  • Certyfikat

Uczestnicy podczas kursu zapewnione mają kawę i herbatę.

 

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Kurs objęye jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i kurs będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o..

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.