• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

Moduł II Fizjoterapia małych zwierząt

METODY FIZYKALNE W REHABILITACJI MAŁYCH ZWIERZĄT

Kurs jest adresowany do lekarze weterynarii, technicy weterynarii, zootechnicy oraz studenci kierunków weterynaria i zootechnika, magistrowie, licencjaci, technicy fizjoterapii, technicy masażyści oraz studenci kierunku fizjoterapia, absolwenci i studenci studiów przyrodniczych.

Problemy behawioralne zwierząt. Podstawy biofizyki – mechanizm oddziaływania na organizm czynników fizykalnych. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące w fizykoterapii, algorytm postępowania przy wykonywaniu zabiegów fizykalnych, charakterystyka zabiegów fizykalnych najczęściej stosowanych w rehabilitacji zwierząt. Ciepło- i zimnolecznictwo. Elektrostymulacje, pole magnetyczne, ultradźwięki, sonoforeza. Metodyka wykonania i rola lecznicza hydroterapii. Metodyka wykonywania zabiegów fototerapii, laseroterapii.

Cel edukacyjny:

1. Uczestnik zdobędzie podstawową wiedzę na temat podstaw oddziaływania czynników fizykalnych na organizm i metodyki zabiegów z zakresu fizykoterapii najczęściej stosowanych w rehabilitacji zwierząt (głównie psów i kotów).

2. Uczestnik zdobędzie umiejętność wykonania zabiegów z zakresu fizykoterapii oraz będzie potrafił zaprogramować fizykoterapię dla zwierząt z różnymi chorobami.

3. Uzyskane umiejętności umożliwią stosowanie metod fizykalnych w terapii małych zwierząt oraz będą stanowiły kwalifikację częściową w zawodzie zoofizjoterapeuty.

 

Po ukończeniu kursu uczestnik będzie znał budowę anatomiczną małych zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem narządu ruchu. Będzie znał położenie palpacyjnych punktów anatomicznych. Będzie znał  wskazania i przeciwwskazania do stosowania masażu u małych zwierząt, rodzaje masażu i podstawowe techniki.

Będzie potrafił wykonać zabiegi z zakresu masażu u małych zwierząt.

Zrozumie potrzebę doskonalenia swoich kompetencji w zakresie rehabilitacji zwierząt oraz uzyska możliwość poszerzenia swoich umiejętności zawodowych.

 

Warunki uczestnictwa

przesłanie skanu dokumentów potwierdzających  kwalifikacje zawodowe (skan dyplomu, świadectwa, zaświadczenia o odbywaniu studiów na w/w kierunkach) na adres pracownika działu sprzedaży ANGITIA Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia na kurs.

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM SZKOLENIA. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

 

Termin szkolenia 01.12.2018 – 13.01.2019
Miejsce szkolenia Olsztyn, Ul. Kasprowicza 4
Kadra szkoleniowa Dr Jacek Szubiakowski, Lek. med.Urszula Hura-Ruitenbach, Lek. wet. Anna Kaniewska
Organizator Angitia
Cena szkolenia 1 000 zł

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

Uczestnicy otrzymują na bieżąco materiały szkoleniowe przed planowymi zajęciami. Uczestnicy kursu uzyskują ponadto stały dostęp on-line do materiałów szkoleniowych i edukacyjnych w czasie trwania kursu a także po jego zakończeniu. Uczestnik kursu uzyskuje certyfikat i zaświadczenie ukończenia kursu.

 

Warunkiem ukończenia kursu jest 100% obecność na zajęciach oraz pomyślne zaliczenie części teoretycznej i praktycznej kursu. 

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Kurs objęty jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty - najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

 

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i kurs będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do faktury

Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o..

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.