• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FAST Moduł 4

FAST (Fascia and Sports Trainer)

Celem kursu jest przedstawienie uczestnikom pracy z ciałem, bazującej na układzie powięziowym. Kurs ukazuje odkształcenia, napięcia, dynamikę oraz procesy w nim zachodzące podczas aktywności fizycznej. Pozwala kursantowi lepiej zrozumieć indywidualną pracę z osobami trenującymi zawodowo i amatorsko. FAST adresowany jest do trenerów personalnych, instruktorów rekreacji ruchowej, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów wszystkich dyscypli sportowych, fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i lekarzy.

Dzięki FAST kursant będzie w stanie wstępnie rozpoznać zaistniałą lub potencjalną kontuzję, odesłać uczestnika zajęć sportowych do lekarza lub fizjoterapeuty, gdzie otrzyma on najszybszą i najbardziej skuteczną pomoc oraz w możliwie najkrótszym czasie powróci do aktywności fizycznej.

Kurs podzielony jest na 4 moduły - w każdym z nich zostaje przedstawiony model terapii, który można praktycznie wykorzystać w pracy z pacjentem/klientem.

Moduł 4 jest kontynuacją kursu FAST. Uczestnictwo w Module 4 jest uwarunkowanie ukończeniem Modułu 1, Modułu 2 i Modułu 3.

FAST 4: Dystorsja Cylindryczna oraz Fiksacja Tektoniczna. Wzorce ruchowe tułowia i poprawa jego mobiności - treść modułu:
- Dystorsja Cylindryczna oraz Fiksacja Tektoniczna
- mowa ciała pacjenta/klienta
- omówienie DC oraz FT w połączeniu z taśmami anatomicznymi
- omowienie błędów prowadzących do DC i FT
- obrzęk pourazowy
- lokalizacja DC oraz FT na ciele pacjenta/klienta
- praca z odkształceniami przy użyciu narzędzi
- wpływ DC oraz FT na ustawienie ciala
- anatomia tułowia
- wzorce ruchowe tułowia
- wpływ ustawienia klatki piersiowej oraz przepony
- ruchomość kręgosłupa
- błędy treningowe związane z oddychaniem
- mobilizacja tułowia

Po ukończeniu 4 modułów szkoleniowych nauczycie się łączyć pracę  trenera i fizjoterapeuty w taki sposób, by się wzajemnie uzupełniać, wspierać i mówić tym samym językiem. Zdobyta wiedza nie tylko wzmocni Waszą pozycję i autorytet w oczach klienta/pacjenta, ale da, dzięki działaniom multidyscyplinarnym, optymalny efekt treningowo-terapeutyczny. Zdobędziecie globalną umiejętność obserwacji i pracy z klientem, co umożliwi Wam wykonanie diagnostyki funkcjonalnej, indywidualnie dopasowanej do potrzeb osoby trenującej. Kurs daje możliwość zrozumienia i zastosowania technik poprawiających mobilność, stabilizację oraz zwiększenie świadomości ruchu co wpłynie nie tylko na lepsze wyniki, ale też na lepsze czucie, samopoczucie i samoświadomość podopiecznego. Dzięki umiejętności radzenia sobie z odkształceniami powięziowymi nauczycie się tworzyć programy prewencji urazów, a także zdobędziecie narzędzia pozwalające na zlikwidowanie patologii układu ruchu.

Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM

Terminy modułów
 Moduły 1+2  21-24.06.2018 (czwartek-niedziela)
 Moduł 3
 11-12.08.2018 (sobota-niedziela)
 Moduł 4  29-30.09.2018 (sobota-niedziela) ANULOWANE
 Miejsce kursu  Pisz (Mazury)
 Kadra szkoleniowa  Marek Kuna, Paweł Szuba
 Organizator  Angitia Sp. z o.o.
 Cena kursu  1500 zł za Moduł 4


Kadra szkoleniowa

Marek Kuna na stronęMarek Kuna

z wyksztalcenia jest fizjoterapeutą, instruktorem FAST, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport oraz Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Praca z ciałem pozwoliła mu szerzej spojrzeć na problemy związane z układem ruchu. Główną uwagę przywiązuję do globalnej pracy z pacjentem, tak aby jak najszybciej przywrócić mu pełną swobodę poruszania się. Na co dzień pracuje ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej w Gdańsku.

 

Paweł Szuba na stronęPaweł Szuba

z wyksztalcenia jest fizjoterapeutą, instruktorem FAST, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport, Anatomy Trains. Zajmuje się fizjoterapią ukierunkowaną na funkcjonalność i leczenie ruchem, przygotowaniem motorycznym oraz pracą na łańcuchach powięziowych. Wieloletnia praca w klubach sportowych oraz indywidualna praca ze sportowcami dała szerokie spojrzenie na dysfunkcje powięziowe w różnych dyscyplinach sportowych. Na co dzień pracuje ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej w Gdańsku.

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Skrypt szkoleniowy
  • Certyfikat

Uczestnicy podczas kursu zapewnioną mają kawę, herbatę, kanapki oraz poczęstunek. Będzie można się skoncentrować wyłącznie na nauce.

 

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Kurs objęty jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty - najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i kurs będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do faktury

Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o..