• 535 001 483
  • angitia@angitia.pl

FDM RefreshExam

REFRESH

Kurs Refresh jest ukierunkowany na przećwiczenie ważniejszych, najtrudniejszych technik stawowych oraz miękkich. Wszystkich kursantów prosimy o dokładne przygotowanie się z zakresu anatomii i biomechaniki. Refresh zostanie uzupełniony o testy bezpieczeństwa okolicy kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. W trakcie kursu instruktor będzie obserwować i pomagać wszystkim kursantom, w celu lepszego zrozumienia powtarzanych technik, udoskonalenia pracy z własnym ciałem, tak by techniki były nie tylko skuteczniejsze, ale i bezpieczniejsze.

EGZAMIN

Egzamin składać się będzie z części TEORETYCZNEJ i PRAKTYCZNEJ.
Część teoretyczna:
  - anatomia: 20 pytań z testem wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Szczególna uwagę zwraca się na podstawową anatomię i fizjologię układu powięziowego, mięśniowo-szkieletowego i nerwowego (najważniejsze trakty nerwowe)
  - pytania z wiedzy o FDM: 20 pytań z zakresu wiedzy i historii modelu FDM, teorii sześciu dystorsji, zasad leczenia modelem FDM
Część praktyczna
Każdy z uczestników proszony jest o naganie filmu pacjenta przed terapią oraz po serii terapii bądź jednej jednostce terapeutycznej. Prosimy o przesłanie filmu najpóźniej 2 tygodnie przed egzaminem. W trakcie egzaminu praktycznego egzaminowany zostanie poproszony o zaprezentowanie wybranych technik oraz instruktor przeprowadzi rozmowę odnośnie filmu pacjenta zaprezentowanego na materiale.
 
WARUNKI ZDANIA:
- Bezwzględnym warunkiem do zaliczenia egzaminu teoretycznego jest zaliczenie wiedzy z zakresu anatomii (20 pytań) na poziomie minimum 60% oraz wiedzy o FDM na poziomie minimum 70%.
- Warunkiem do zaliczenia egzaminu praktycznego jest pokazanie techniki z omówieniem jej zasad, omówieniem ważniejszych struktur anatomicznych, które są poddawane zabiegowi, przeciwwskazań i  przede wszystkim bezpiecznego przygotowywania pacjenta do zabiegu z uwzględnieniem przeciwwskazań.

Uczestnictwo w kursie jest uwarunkowane:

- ukończeniem kursu FDM Intensywny lub trzech kursów modułowych: FDM Moduł 1, FDM Moduł 2, FDM Moduł 3
- ukończeniem kursu FDM Cranio


Tutaj do pobrania HARMONOGRAM KURSU. Prosimy się również zapoznać z REGULAMINEM.

Termin kursu 05.08.2018 (niedziela)
Miejsce kursu Pisz 12-200, ul. Leśna 1, Klnika Angitia Med
Kadra szkoleniowa Piotr Kostrzębski
Organizator Angitia Sp. z o.o.
Cena kursu 650 zł

Kadra szkoleniowa

02 Piotr Kostrzębski na stronę

     Piotr Kostrzębski

jest wykształconym fizjoterapeutą, terapeutą osteopatycznym, terapeutą manualnym i certyfikowanym przez IFDMO instruktorem FDM oraz FDM NEURO. Prywatnie właściciel gabinetu OsteoMedical w Poznaniu. Jako pierwszy rozpoczął badania na temat wykorzystania FDM w leczeniu pacjentów z patologią napięcia mięśniowego w przebiegu chorób neurologicznych - szczególnie w neuropediatrii. FDM wykorzystuje do pracy z pacjentami neurologicznymi, szczególnie u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym z patologią chodu spastycznego. Jest również autorem szkoleń z zakresu badania, terapii manualnej i osteopatycznej, biomechaniki stopy a od końca 2014r. asystentem w szkoleniu KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa). Twórca i autor systemu szkoleń Globalnej Terapii Stopy.

 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Certyfikat międzynarodowy FDM Practitioner

Uczestnicy podczas kursu zapewnioną mają kawę, herbatę, kanapki oraz poczęstunek. Będzie można się skoncentrować wyłącznie na nauce.

Zainwestuj w siebie

Istnieje możliwość zapłaty ratalnej z MediRaty (procedura trwa 2 dni).

Szkolenie objęte jest umową z MediRaty dzięki czemu w przeciągu dwóch dni uzyskasz finansowanie MediRaty- najtańszego dostawcy usług finansowych, a rata za szkolenie wyniesie nawet 100 zł miesięcznie.

Jeden pacjent dodatkowo pozyskany z rekomendacji zadowolonych klientów, i szkolenie będziesz mógł nazwać inwestycją.

Zapisz się na kurs

Skąd dowiedział/a się Pan/i o kursie?


Dane do fakturyWysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z tym iż zapoznałem/am się z regulaminem i akceptuje go. Ponadto zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją kursów prowadzonych przez Angitia Sp. z o.o.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs, należy przesłać odpowiedni dokument (np. dyplom ukończenia studiów, certyfikat z kursu I-poziomowego), w celu potwierdzenia kwalifikacji umożliwiających wzięcie udziału w kursie.